Olejový teploměr

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Olejový teploměr

Příspěvek od Dave842 »

Chtěl bych se zeptat, zda někdo nenabízí, nebo neví nějakém levnějším olejovém teploměru? (ten místo zátky od dolévacího otvoru)
D@VE
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od Maxton »

Ten do zatky bohužel levneji neseženeš, ale podle mě je to zbytečnost... za jízdy tam stejně nevidíš/nekoukáš a když je to studeny, tak stejne jezdíš pomalu... jedinny levnejší ale pracnejší řešení je dát přádavnej budík na palubku, koupit čidlo teploty a nejak ho zavrtat do hadice k chladiči ;-) ale bude to dost pracný, ale podle mě zas funkčnější než ta "zátka"
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od yuri13 »

Ta zátka je náhodou super.. Montáž bez práce a teplota tě za jízdy stejně nezajímá.. Já ji kontroluji jenom když řádíme v terénu, vždycky zabrzdím, mrknu a pokud atakuje hranici 110°C tak vím, že je na čase se kus projet a trochu vychladit, resp. zastavit.. ;) :D
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od Dave842 »

No právě, v terénu je to dobrý. Kámoš to viděl někde za 300,- Kč, ale já jsem našel jenom za 900,- a víc...to je nemožný.. :/

Tak kdybyste někdo náhodou věděl, byl bych moc rád ;)
D@VE
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od yuri13 »

http://www.abmoto.cz/cz/e-shop/655464/c ... lomer.html (nejsem si jist, jestli bude pasovat) á 690,- Kč

http://www.moto776.cz/moto776/eshop/14- ... load#anch1 (vybereš si typ z listu dole) á 790,- Kč

Nic lepšího jsem nenašel.. :( ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od Maxton »

Tak kdyby se motor přehříval, tak to poznáte - nepravidelnej volnoběh a chcípání.. popřípadě extremně zvíšenej volnoběh... a jeste se mi nestalo, že bych ho na polňačkách nejak moc zahřál... a na pořádnej terén nemám gumy :D ... Pro mě je to zbytečny a drahy :-/
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Demonient
Příspěvky: 33
Registrován: úte 22. kvě 2012 8:36:09

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od Demonient »

náhodou, já ten teploměr místo zátky mám a je to super, sice přes rimerákovy padáky tamdost dobře nevidim takže na něj koukám jen když stojim na světlech bo se musim více nahnout :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od Maxton »

Jeníčku :D Je hezký, že tam koukáš, ale koupil bys to za ty peníze ? Sice vydíš kolik je teplota.. ale k čemu :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od martinbrejcha »

Maxton píše:Tak kdyby se motor přehříval, tak to poznáte - nepravidelnej volnoběh a chcípání.. popřípadě extremně zvíšenej volnoběh... a jeste se mi nestalo, že bych ho na polňačkách nejak moc zahřál... a na pořádnej terén nemám gumy :D ... Pro mě je to zbytečny a drahy :-/
...nechci bejt rejpal......
Já teploměr měl, jezdil s XF docela dost off. I když byla teplota oleje k 120°C, tak se neprojevovaly žádný z těchto jevů, jako nepravidelnej
chod, nebo chcípání. Jenom začínala bejt divná spojková páčka.
Teďka jezdím s kumpánem, co má DR650 a tomu v takovýdle situacích začíná přestat vystavovat spojka. Proto pokud máš teploměr a můžeš
si dovolit nechat při překročení 120°C odvětrat motor, určitě přínosem.......

S vodníkem je to jednodušší, i když sahary se mi spustily jenom při srazu na Orlíku v tý pískovně a po druhé teďka při výjezdu na krocanovi...
......za celej rok........

Maty
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od yuri13 »

To mohu jen potvrdit.. V terénu jsem šel ke 120°C a stalo se to, že se zvedl volnoběh tak o 100ot./min. a pocitově byla měkčí spojka.. I tak je ale dobré vědět, kdy je potřeba dát stroji pauzu.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Olejový teploměr

Příspěvek od Maxton »

Jasný no, ale jak říkám.. já to vdicky poznal podle toho zvíšenýho volnoběhu a že s moto neco "je" Neřikám, že je to špatná vecička-- jen jako chudej student znám lepší veci na motorku za 1000 kč ;-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Odpovědět