Navigace GPS

Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

Plánuju koupit navigaci, nehodlám za ní dát přes 10000 Kč, takže to rozhodně nebude spešl na moto, ale nějaká levná tak do 5000 Kč. Koupím ověřenou značku takže Garmin, Mio nebo TomTom. Budu jí sice muset schovávat před deštěm a doufat že přežije otřesy, ale 15 853 Kč za Garmin Zumo 550 vážně nedám. Jistě se tady pár lidí co používají navigaci na moto najde. Jezdíte podle sluchátka, nebo jen občas kouknete na navigaci? Jde mi o to jestli mám kupovat navigaci s výstupem na sluchátka nebo ne. Jak máte zapojený napájení, přes zapalovač, nebo na přímo? Jinak uvítám jakékoliv postřehy a doporučení. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

Jasne že Garmin. Ja by som doporučil Nuvi 550. Je vodotesná a vydrží dlho bez napájania.
Nemusíš ho skrývať pred dažďom. Aj v aute je potom výborný.
Večer popíšem viac.

A mapy Ti zabezpečím za pivo na zraze. :mrgreen:

Nepotrebuješ hlas lebo pred križovatkou pozrieš na gps a vidíš kade máš ísť.
A ZUMO má pomalý procesor ;) a veľkú cenu a ja by som to nekúpil.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od hroch »

teda za mne jo tak ja mam rad jizdu podle mapy protoze se pak muzu s moji polovickou hadat kde jsme odbocily spatne :D :D :D ,ale navigacku bych taky bral akorat tam chybi to dobrodruzstvi ze ti nekde dojde benzin ,nebo te sezerou nekde v pustine vlci kdyz se zatoulas nekam daleko :lol: :lol:
x x x jinak to neumim
traxxas

Re: Navigace GPS

Příspěvek od traxxas »

loni v létě o dovolené-přendaná z auta NUVI 250 i s držákem s přísavkou - na předním plexi u VSTROMA , zajištěná pomocným kablíkem proti spadnutí, kdyby se uvolnila přísavka, napájená z 12V zásuvky na brejlích, bez výstupu na sluchátka...a úplně v pohodě-velmi dobře čitelný display i na plném slunci, ani jednou se neodlepila přísavka ani na slunci, za plexíkem si lebedila jak v bavlnce-uchycení "antiotřesové" - přísavka, byl jsem spokojen.... :lol: zkusím přiložit foto..jo a je to jak píšeš uni-moto-auto a za deště, když jedeš, tak na ní neprší a když chceš ochranu proti dešti-tak pánská ochrana (šprcka apod)..... :lol: :lol: jo a velmi dobře tahle umí od domu k domu...i u nás...na Otíně u J. Hradce... :lol:
Přílohy
K-Za Maříží u hranice 4-a co na to GPS-komp.jpg
K-Za Maříží u hranice 4-a co na to GPS-komp.jpg (45.3 KiB) Zobrazeno 22981 x
A-Opuštěné vojenské letiště Bechyně 007-komp.jpg
A-Opuštěné vojenské letiště Bechyně 007-komp.jpg (74.92 KiB) Zobrazeno 22993 x
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

Pozri si ceny u Vás na Nuvi 500 alebo Nuvi 550.
Mapy k tomu nerieš, vyriešime.

Nuvi 500
Nuvi 550

Vodeodolný, odolný voči pádu, a bude preto odolný aj voči otrasom.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od kanko00 »

Household píše:Pozri si ceny u Vás na Nuvi 500 alebo Nuvi 550.
Mapy k tomu nerieš, vyriešime.

Nuvi 500
Nuvi 550

Vodeodolný, odolný voči pádu, a bude preto odolný aj voči otrasom.

Nazdarek odbornik. :D Mam Garmin Nuvi 200 (kupil som ju novu akciovu), mne staci. Ale dalsie veci s Tebou asi poriesim aj za viac piv. Bojoval som z mapou, ale nist... Help... :)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

Co jsem hledal na netu, tak Garmin Nuvi 500 a 550 moc rozšířená neni. Vlastně jsem našel jen 550 za 8500Kč, což zase uvažuji jestli by nebylo lepší koupit Nuvi 250 za 3500Kč. Jelikož pro mě je ta 550 výhodnější jen tou vodotěsností. (otřesů se tolik nebojim a navigaci do lesa už mám) Zítra budu mít půjčenou Nuvi 250 + TomTom nebo Mio, tak zítra otestuju a uvidím. Velký kandidát byla původně Nuvi 250 nebo 250W, ale kuli sluchátkům a přijímači dopravních zpráv jsem uvažoval o starší Nuvi 660, jenže ta zase umí pracovat jen s jedním průjezdným bodem a nelze naplánovat trasu na PC a posléze nahrát do navigace. Což mě napadá že nevím jestli to umí Nuvi 250. Nevíte někdo?
Tak jsem trochu pátral a jsem docela zklamaný. Jediná navigace o které jsem zjistil že umí pracovat s více průjezdnými body + vytvářet trasy na PC a následně nahrát do GPS je Garmin Nüvi 760T za cenu 7000Kč.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

Tak si si nakoniec aj sám odpovedal. 250 naozaj pracuje len s jedným prejazdovým bodom čo je naozaj veľký handicap ;)

Tie Nuvi rady 5xx sú v podstate novinka a vyzerá to tak, že chcú s nimi nahradiť Zumo.

A čo sa týka tej 765T tak je to už aj čudný názov. Vyzerá to ako odpočítavanie 7, 6, 5 , ..... Trt navigácia :lol:
a že prečo :D
Problém s telefonovaním
Problem s .....
Problém Petra

Tak neviem, za tie peňáze by to nemalo robiť takéto veci ;)
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

Household píše:Tak si si nakoniec aj sám odpovedal. 250 naozaj pracuje len s jedným prejazdovým bodom čo je naozaj veľký handicap ;)

Tie Nuvi rady 5xx sú v podstate novinka a vyzerá to tak, že chcú s nimi nahradiť Zumo.

A čo sa týka tej 765T tak je to už aj čudný názov. Vyzerá to ako odpočítavanie 7, 6, 5 , ..... Trt navigácia :lol:
a že prečo :D
Problém s telefonovaním
Problem s .....
Problém Petra

Tak neviem, za tie peňáze by to nemalo robiť takéto veci ;)
Před pár dny jsem začal řešit, jakou koupím navigaci. Měl jsem představu že přečtu pár recenzí, nějaké ty diskuze a budu mít jasno. Čím víc do toho pronikám tím víc to je složitý. Třeba mapy, tolik lidí co chválí Navteg ho i pomlouvá a to samé platí i o Tele Atlasu. Na každou navigaci najdeš spoustu negativních ohlasů. Neřikám že 765 koupim, jen o ní uvažuju. Ještě popátrám a hlavně zítra třeba zjistím že mi Garmin vůbec nevyhovuje. 8-)
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Sinner »

Používám Asus 636n Asus 750 primárně jsou určeny do auta, ale dobrou službu udělají i na motorce. Já tam mám tu navigaci jako doplněk, jinak na tom hlavně šikanuju internet a mp3 a plánovací kalendář. Co se týká držáků tak jsem na Asus 750 pořídil tohle
RAM-AB2.jpg
RAM-AB2.jpg (17.6 KiB) Zobrazeno 22905 x
Za ty prachy žádná sláva. Umělohmotná krabice s špatně průhlednou slídou bez možnosti připojit kablík napájení.
Zkoušel jsem to přidělat i na origo držák ale na Plexisklu to nedrželo, oblé a ještě porézní, tak to upadne. Kamará slavil docela úspěch, když tu moji 636 n strčil pod slídu na tankvaku. To bylo fajn. Jinak sluchátka jsem nikdy neměl jen koukám, ale bylo by to určitě lepší s nimi. Co se týká map tak recenzí zkušeností návodů můžeš zkusit tadyhttp://shadowork.net/index.php?sekce=seznam&kat_id=3 je tam toho spousty jen se tím prohrabat hlavně diskuzemi. Já už bych bez navigace nedal ani ránu. A to doslova, zimní absťák zabíjím ve Flight Simulátoru X a tam bez ní nenajdu letiště. Ale to proto že mi to zatím moc nejde těch budíků a nastavení je tam opravdu děsivě moc. Včera jsem "letěl" s Insbrucku do Tangeru a málem jsem po mnoha hodinovém letu minul Afriku. :lol: Až GPS mi ukázala že jsem docela mimo kurz. Zato když se zadaří a přiletíš Do Rio de Janeira na poprvé je to paráda
Rio de Janero.jpg
Rio de Janero.jpg (125.32 KiB) Zobrazeno 22891 x
Rio de Janero 2 .jpg
Rio de Janero 2 .jpg (108.63 KiB) Zobrazeno 22886 x
pak jsem si tam poetoval jen tak s Cessnou 152
Rio de Janero 3 .jpg
Rio de Janero 3 .jpg (120.55 KiB) Zobrazeno 22889 x
:mrgreen: Jako malej.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Rimmerak »

Ty jsi ale hračička. No já mám co říkat, hraju Fallout 3 :-) To čekání na jaro je ubíjející.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Meldar »

Lidi já mám nejlevnější navigaci na světě.Obyčejný papír s nazvi měst zatavenej ve foliji a přidělanej na řidítkách. :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Rimmerak »

Taky to tak řeším. Prostě si napíšu papírek, nebo si vezmu vytisklou cestu z mapy.cz. Alespoň se můžu nechat obdivovat, když zastavím a dívám do mapy :-) Stejně nikdy nikam nespěchám, jezdím na pohodu,takže mě podívání do mapky nijak neobtěžuje. A hlavně je to zadarmo :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

Tak jsem dneska asi tak 4 hodiny jezdil s dvěma navigacemi najednou. Garmin Nuvi 250 a Mio (tuším 300)
Garmin není špatná navigace, ale musela by mít jiné mapy. Když by jsem neměl porovnání, tak by jsem do ní šel. Dával jsem navigacím pořádně zabrat, jezdil jsem po Benešově na místa kde jsem ani nikdy v životě nebyl. A výsledek, Mio naprosto v pohodě, Garmin na tom byl o něco hůře asi 4x mu trvalo několik minut (3 až 6) něž přepočítal trasu a 2x mě poslal do jednosměrky. Docela jsem se několikrát pobavil, kudy si prodlužuje trasu. Další věc je přehlednost mapy, u Mia mi přišla nějak přehlednější. Vlastně jsou to všechno drobnosti a jistě to bude někomu připadat obráceně, mě ale Garmin prostě nesednul.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

No niečo na tom tvojom porovnaní bude. ;)
Aj záver je správny Garmin vs IGO
Garmin a IGO

MIO beží na IGO, a IGO ide naozaj dopredu.

Dôležitá je aj podpora do budúcna, čo platí v mapách dnes nebude už zajtra.
A tu je kameň úrazu GPS-iek. Podpora a mapy. A tu si zase myslím, že Garmin vyhráva.

U nás momentálne beží mapovanie firmou Navteq. Keď skončia a predpokladám tento rok, tak to bude najkvalitnejšia mapa (City navigátor Europa) pre SK. Obdobne to bude v CZ.
Čo sa týka tvojho testu tak tam je to otázka aké mapy si použil.
Pozri si aj MIO fórum. A tam MIO 3xx veľmi nechvália.

Takže vybrať treba menšie zlo :lol:
Garmin v poslednom čase ide naozaj dole vodou - to sa týka železa, mrznú, padajú pri prepočtoch. To je naozaj fakt, ktorý sa nedá utajiť.
MIO je stabilnejší, rýchlejší.

Záver: Či Garmin či MIO, obidva bežia na podkladoch jednej firmy Navteq. Kto skorej a kvalitnejšie spracuje podklady vyhrá. ;) Ale Momentálne naozaj MIO je lepšia voľba.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

Household píše: U nás momentálne beží mapovanie firmou Navteq. Keď skončia a predpokladám tento rok, tak to bude najkvalitnejšia mapa (City navigátor Europa) pre SK. Obdobne to bude v CZ.
Záver: Či Garmin či MIO, obidva bežia na podkladoch jednej firmy Navteq. Kto skorej a kvalitnejšie spracuje podklady vyhrá. ;) Ale Momentálne naozaj MIO je lepšia voľba.
V ČR vyřešil Garmin nedostatečné pokrytí mapy Navteg tak že přidává mapu Topo 50, která má slušný pokrytí, takže je otázka jak moc je pro něj prioritní vylepšovat mapu od Navtegu pro ČR. Ale to je jen moje spekulace.
Jinak zamrznutí se mi nestalo, ale pokud jsem dal složitější trasu s průjezdným bodem, tak měl Garmin velký problémy to spočítat. (Mio= 4 průjezdný body po celý Evropě a stačila desetina času pro výpočet.) Jakýkoliv pokus navigovat do zahraničí (dál od hranic) garminem skončil po několika minutách hláškou "málo systémové paměti".
Na druhou stranu Garmin má výhodu že Topo 50 je turistická mapa, tudíž má zakreslenou každou polní cestu, potok, rybník atd. Neumí sice po polních cestách navigovat, ale jsou na mapě vidět. To Mio ukáže jen bílou plochu.
Pokud se nepletu, tak TomTom a Mio používá mapy TeleAtlas. Jen Garmin používá Navteg.
Ta co jsem měl půjčenou byla Mio 330 a pokud by měla výstup na sluchátka, tak neváhám ani minutu a jdu do ní. Má sice BT, ale dal by jsem přednost kabelu.
V úterý mám cestu přes Horní Počernice, prý tam je specializovaná prodejna GPS. Tak si nechám trochu poradit a prohlédnu si nějaký navigace. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

Napr. na tejto stránke sú mapy pre IGO 8 od Navteq ;)
CzechRep 8 NV Česká republika 2008.3Q NAVTEQ
Volny cz

Nemám MIO Moov 330 a ak používa IGO 8 ako software tak tam naozaj môžu byť od TA aj od Navteq :oops:


Čo sa týka CZ tak Mapa TOPO CZECH 2 PRO pre Garmin je asi neprokonaná. Je to robené z máp 1:10000 a tam je naozaj už všetko. Sam som s ňou behal po CZ a je to naozaj pecka mapa.

Ak využívaš Topo mapy tak Czech 2 PRO bude silné lákadlo. :D

Čo sa týka výpočtov trás, to všetko čo píšeš je pravda a je to tak u 90% železa Garminu a to je zase mínus.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

Moov 330 má boužel BT jen pro přenos dat, takže nyní spíš uvažuji o Moov 360.
Jinak k iGO http://mobil.idnes.cz/mio-moov-prvni-mi ... vigace_lhc

PS: Omylem mi přišel pro tebe telegram od Putina : Gratuluji k přijetí eura stop plyn stop :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Household »

Práve vyšla novinka, neotestuješ ju ;)

Garmin ZUMO 660

Ešte dodám, tu je zaujímavá debata o MIO moov 360 a ako funguje na Sk :lol:
U nás na Sk mapy dodávajú miestny dodávatelia, preto tie zlé skúsenosti a informácie. V CZ a na západ môže byť super.
Uživatelský avatar
JirkaS
Administrátor
Příspěvky: 111
Registrován: čtv 18. zář 2008 15:50:20
Bydliště: Geršov
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od JirkaS »

Pořídil jsem si Navigon 2110 (4500,-) a jsem docela spokojený (zatím jsem ji jezdil jenom v autě). Mapy celé evropy má už v záklaní výbavě (shodné s Garminem). Tady je recenze http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=113820
Není rum není šturm
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od J-Fox »

JirkaS píše:Pořídil jsem si Navigon 2110 (4500,-) a jsem docela spokojený (zatím jsem ji jezdil jenom v autě). Mapy celé evropy má už v záklaní výbavě (shodné s Garminem). Tady je recenze http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=113820
Recenzi jsem sice nečetl ale hned na začátku mě odrazuje:
- nedostatečné databáze zájmových bodů
To byl i jeden z důvodu proč jsem se rozhodl pro Mio moov. I proti Garminu má Mio mnohem lepší databázi zájmových bodů a navigace podle fotografií je už jen třešnička na dortu MIO. :D
Každému vyhovuje jiná navigace ať už ovládáním či funkcemi, jak i často zmiňuje Marek Lutonský který je autor výše zmíněné recenze. Každý si musí říct co od navigace chce, podle toho vybrat několik kandidátů, zajít do obchodu, sednout si tam do rohu zkusit si s každou navigací chvilku hrát, spustit simulaci jízdy a pak vzít tu která která mu nejvíc vyhovuje. :D
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Sinner »

Chci se zeptat, chceš jednoúčelové zařízení, nebo ti jde hlavně o software který je použitý?
Já jsem totiž dospěl k názoru že za své peníze musím dostat podstatně víc než jen navigaci a schopnost přehrávat např. mp3. tak jsem nakonec šel cestou jiného zařízení s navigací jako doplňkem. Přiznávám, že je to cítit při každém použití, že se jedná jen o príma přídavek a jednoúčelové navigace jsou nějak jasněji použitelné. Neumím ten pocit vyjádřit. :( prostě co se týká navigačních přístrojů jsou pohodlnější než víceúčelové zařízení. Jinak miojím favoritem softwaru jsou jednoznačně I-GO8. . viz megarecenze.

http://navigovat.mobilmania.cz/Testynav ... ARI=114056

Musím ale i dodat že navigaci použiji tak 5 * do roka a PDA a nyní MDA které mám a které používám i jako navigaci používám nesčetněkrát denně. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
traxxas

Re: Navigace GPS

Příspěvek od traxxas »

Tak já jsem holt z tý starý školy, páč ouplně nesnáším všechny ty PiDiAkuráty (PDA) a all in one, klepat do toho párátkem a luštit lupou. Protože GPS používám často, tak mi vyhovuje jednoduchost obsluhy a s tím spojený uživatelský komfort jednoúčeláků, byť holt za větší prašule....i ty nový extra mobily mě už se*rou, to už je všechno jiný než telefon-ten je tam taky asi jako bonus.... :mrgreen: všeho s mírou a ne aby normální čelověk sebou musel nosit 200 stránkový manuál na obsluhu. Ono stačí, že mám doma 4 digifoťáky-každej jinej výrobce a jiná obsluha ..... :lol: Ze svého okolí vím, že po všeználkách a všeumělech prahne tak do 5% populace hlavně "teen" a "manageři" a nakonec toho používají tak 1/2 a manažééři od nás po boomu těchto věcí před cca 3-4 lety , stejně nakonec všichni skončili zpět u klasiky...telefon, ntbk, gps,..adt..proč asi? protože je to jednoduchý na ovládání a hlavně to funguje když má a potřebuješ... :lol:
Trasu na GPS nastavuju až po usednutí do auta (nepoužívám pc-proč?) prstíkem během pár vteřin...a vždycky mi to stačilo. Holt, co člověk-to názor. :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Rimmerak »

Tak to mě je traxxi 21 a mám na tohle stejnej názor. Vyloženě nesnáším PDA telefony, smartphony atd... Mobila si kupuju do tří tisíc a mezi vrstevníky sem za magora, proč si nekoupím nějakej pořádnej mobil. Ale ono na SMS a volání, a sem tam informativní fotku ten za tři stačí.
Na rozumnou práci mám booka, a jestli si budu v létě kupovat navigaci, tak jedině tu jednoučelovou a jednoduchou.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Navigace GPS

Příspěvek od Sinner »

Tak to já jsem hračička. Mám rád všelijaké tyhle blbůstky, ale uznává že už to začíná být docela opruz. Nyní se pokouším udělat si malou domácí Wifi síť a už to hrozí průserem. Jsem vzteklej jak hladovej čokl, pořád to nemůžu dát do kupy a to jsem nad tím strávil už tři víkendy. :shock:
Jinak tvrdím, že nejšťastnější doba pro mě nastane až jediný drát který se doma najde bude ten na pytlácká oka, a já místo čumendy do PC si zase budu číst knížky. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Odpovědět