Poslední výjezd_TommyMe

Odpovědět
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od TommyMe »

Ahoj kolegové,
bohužel jsme všichni v nepříjemné situaci končení sezóny tak mám jen pár dotazů jelikož zítra jedu na poslední výjezd do Jeseníku. 150km tam a 150km zpět v neděli :) Asi promrznu

Nikdy jsem na motorce neřešil chladič= nemrznoucí směs atd. Dnes ráno jsem to obhlížel a nikde jsem nenašel nějaké víčko na doletí? Jakou nemrznoucí směs mám dolévat pokud tam je málo?

Dále jsem si všimnul, že mi na přední brzdu nefunguje zadní brzdové světlo. Všimnul jsem si 2konatktů pod páčkou. To pročistím. Co bych měl dále kontrolovat? Je ještě někde nějaký spínač nebo něco takového? Zkusím konektory i spojit natvrdo ať vím zda to není v páčce.

Moc Vám děkuji za rady
Vítr v zádech ( i když je už ledový)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od Sinner »

Wětrák chladí olejem! Žádná voda tam není. Nikam nic nenalevej. K zadní lampě je přístup z podsedla.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od TommyMe »

Aha...já jsem LAMA, to bych tam asi nic nenalel :) Brzdové světlo mi funguje jen když brzdím nohou. Tak předpokládám,že asi v té páčce spíše :)


Díky Moc...
Poslední dotaz...co na plexi helmy,aby se mi nezamlžovalo?
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od yuri13 »

Pod páčkou je přišroubovaný mikrospínač do kterého jsou připojené ty dva vodiče.. Drží ho jeden šroubek.. Odpoj konektory, vyšroubuj šroubek a opatrně mikrospínač vyndej směrem dolů.. Vystříkej ho nějakým odmasťovačem (nejlíp Kontaktolem - spray na ošetřování a čištění elektrických kontaktů) a prostříkni ho pak třeba silikonem, nebo Konkorem.. Trochu s ním během čištění cvič (spínej ho), aby se konktatky hýbaly, tedy i uvolnily a vyčistily a uvidíš, že zas půjde.. 8-) :ugeek:

A teď dovol, abych se zasmál tomu chlazení (nic ve zlém ;) ) : :D :D :D
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od yuri13 »

Jo a plexi někdo říká umýt mýdlovou vodou, pak se bude méně mlžit.. Jinak esi tam máš přípravu na PinLock, tak si do toho kup AntiFog vsádku.. Nebo prostě nesmíš funět.. :D Trochu pomůže i šátek uvázaný až přes nos.. 8-) :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od martinbrejcha »

taky se mi osvědčilo oklepat z hledí bláto....
Ejhle, ono se nám rozbřesklo......to samé s parabaloma

aneb jak se z vody dělá světlo :mrgreen: :mrgreen:
Maty
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od hroch »

:lol:
TommyMe píše:Ahoj kolegové,
bohužel jsme všichni v nepříjemné situaci končení sezóny tak mám jen pár dotazů jelikož zítra jedu na poslední výjezd do Jeseníku. 150km tam a 150km zpět v neděli :) Asi promrznu

Nikdy jsem na motorce neřešil chladič= nemrznoucí směs atd. Dnes ráno jsem to obhlížel a nikde jsem nenašel nějaké víčko na doletí? Jakou nemrznoucí směs mám dolévat pokud tam je málo?

Dále jsem si všimnul, že mi na přední brzdu nefunguje zadní brzdové světlo. Všimnul jsem si 2konatktů pod páčkou. To pročistím. Co bych měl dále kontrolovat? Je ještě někde nějaký spínač nebo něco takového? Zkusím konektory i spojit natvrdo ať vím zda to není v páčce.

Moc Vám děkuji za rady
Vítr v zádech ( i když je už ledový)
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :roll:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od TommyMe »

No jo jo...jsem ocas :) Ja mel vzdy motorku s chladicem a ted me to nenapadlo :) :)
Brzdove svetlo opraveno. Cirka 5min prace,rozebrani spinace,kontakty jdou uplne dolu,osmirkovani, namazani a jak nove :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od yuri13 »

TommyMe píše:No jo jo...jsem ocas :) Ja mel vzdy motorku s chladicem a ted me to nenapadlo :) :)
Brzdove svetlo opraveno. Cirka 5min prace,rozebrani spinace,kontakty jdou uplne dolu,osmirkovani, namazani a jak nove :)
Tak se na to musí.. Z gruntu.. ;) 8-)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Lajda
Motorkář
Příspěvky: 87
Registrován: sob 16. čer 2012 21:42:02
Bydliště: Ostrava

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od Lajda »

Neboj, nezmrzneš. Já jel taky ve čtvrtek do Svitav a v pátek zpátky a cesta byla super. Musíš se trochu přiobléci. Co se však mě týče, tak jsem ještě s ježděním neskončil. o ukončím až na konci října.
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od Maxton »

Maxton jako každý rok končí s velkou motorkou za prvního sněhu, nebo namrzajícího dešte (nejaká ránní námraza mě nezastaví... jen jezdim hrozne opatrně) tzn končím někdy pulka až konec listopadu a jakmile napadne, tak přecházím na svojí věrnou Babettu 210 na který jezdim do školy celou zimu :D
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od šimi »

Hmm,já motorku nezazimovávám nikdy.Vyjedu klidně v prosinci nebo v lednu.Stačí když se teploty dostanou nad 10°C a jsou suché silnice.Ten sníh okolo silnic mě nemůže rozházet :mrgreen: .
Jediné co udělám je,že pod centrální stojan dám prkno a podložím kryt motoru na výšku deskou.To proto aby obě kola byly ve vzduchu.Baterku připojím přes konektor k nabíječce a to je vše.A když chci vyjet tak jen odpojím konektor,kopnu do desky a jedu :mrgreen: .Žádná křeč neéé? :lol:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Špacír

Re: Poslední výjezd_TommyMe

Příspěvek od Špacír »

Heheh, (škodolibej smích) :D Ani jsem si nečetl odpovědi, ale vím naprosto jistě, že je TommyMe již řádně poučen...:D
Odpovědět