Úmyslně mne srazila dodávka

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Sinner »

Ahoj lidi , včera tj: 23.08. 2012 mne v Praze na Rašínově nábřeží kousek před Tančícím domem v 19:25 nejdříve nedal přednost v jízdě když jsem vyjížděl z pro mne (jako BUS MHD)vyhrazeného jízdního pruhu. Poté mne verbálně i fyzicky napadl a nakonec úmyslně autem čelně srazil řidič (podle pleti možná rom, ale mluvil bez přízvuků, tak si nejsem jist)bílé dodávky Mercedes RZ : 1ST 4361 s velkým přívěsným vozíkem s šedou plachtou. Pak ujel. Já jsem zraněn jen lehce (odřený loket a koleno) jenže, ten člověk na mne plivnul (bohužel přímo do obličeje, zasáhl mi oči a pusu) a já mám docela obavu o nějakou infekci, jsem sice očkován proti žloutence, ale to je asi málo. Podle stránek www.bezpojisteni.cz není dodávka pojištěná, tak si říkám jestli není kradená, nebo něco takového a zda ho vůbec ho najdou. Věc je samozřejmě již v šetření policie a já na něj podávám TR oznámení. Pokud by jste někdo věděl kdo to je, nebo čí je to dodávka, dejte mi prosím zprávu. Díky.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Twin »

Sinner píše:... a já mám docela obavu o nějakou infekci, jsem sice očkován proti žloutence, ale to je asi málo.
Podle jeho chování to spíš vypadá na vzteklinu. :D
Ale teď vážně. Je to hustý teda. Kdyby to bylo v Rusku tak mě to zas tak nepřekvapí, ale vždycky jsem si myslel že u nás už takoví magoři nejsou. :|
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od hroch »

Rozmrdat prdel basebolovou palkou,zmrd :evil:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Plukovník
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 299
Registrován: pát 21. led 2011 22:04:23
Bydliště: Řitka

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Plukovník »

Mě poser ..čůraák jeden,,,,vzal bych ho helmou přes držku ...neb by mě tak vytočil...že by mě bochnuli saze....
držím pěsti s tím plivancem.....bude to dobrý....hajzl co mne rozsek ksicht na půl půllitrem...si pořezal ruku o to sklo...a nic nemám za svinstva..pouze památku, a 28 stehů vnějších a 15 vnitřních..to bylo kujva více krve z obou...
Když ji miluješ není co řešit
protože stojí podnikání za ho....tak jsem byl donucen ( nechtěně) přesedlat na upravenou Afriku od Afrika quenss.....KTM byla a je a bude BOŽÍ motorka !!!! ale peníze se neválej na zemi...howg
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Sinner »

Mám ho. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Dave842
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 471
Registrován: ned 01. led 2012 19:26:29
Bydliště: Olomouc

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Dave842 »

Pěkně! ;)
D@VE
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od martinbrejcha »

A jak to teda dopadlo nakonec ????
HIV se slinama snad nepřenáší, proti žloutence jsi očkovanej, tetanu taky. Tak
snad jenom TBC....koukám, že řidič MHD je rizikový zaměstnání. Přeju, aby to byl
jenom nepříjemnej zážitek.......
Maty
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Sinner »

O, jak mě potěšila práce naší policie. :o
Včera mě vyrozuměli že přijali moje oznámení o PŘESTUPKU
Podával jsem trestní oznámení oni si to v tichosti překvalifikovali! A že věc postupují obvodnímu úřadu pro Prahu II.
Nejvyšší možný postih - ovšem pokud se dostaví k projednání (po roce je to promlčené) je 3000kč.
Stačí když na první předvolání pošle neschopenku, ke druhému už nedojde, jelikož páni radní toho mají moc. :evil:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od yuri13 »

Takže příští Freewind sraz bude u toho maníka na zahradě? :twisted: Nutno říci, že policii máme skutečně neschopnou.. :(
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
KOMETA
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 285
Registrován: pon 08. úno 2010 20:57:11
Bydliště: Zakřany 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od KOMETA »

To si děláš prdél,,,to je zmrd,,já bych mu dala!!!!!! :shock: potkat ho tak mu dám do držky :geek: Sinnerku,,,raděj zajdi k doktorovi,,,ať něco nechytneš :-P
Uživatelský avatar
KOMETA
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 285
Registrován: pon 08. úno 2010 20:57:11
Bydliště: Zakřany 43
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od KOMETA »

Plukovník píše:Mě poser ..čůraák jeden,,,,vzal bych ho helmou přes držku ...neb by mě tak vytočil...že by mě bochnuli saze....
držím pěsti s tím plivancem.....bude to dobrý....hajzl co mne rozsek ksicht na půl půllitrem...si pořezal ruku o to sklo...a nic nemám za svinstva..pouze památku, a 28 stehů vnějších a 15 vnitřních..to bylo kujva více krve z obou...
já dostala na disce taky od borca,,ale jak sem se vzpamatovala,,,ležel ON :-) hajzl jeden,,sice sem měla obraženou ruku a jeho kotníky na ksichtě 4 dny ale nenechala sem se :-))))
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Sinner »

Šéf odborář mi slíbil dodat advokata, tak to zkusím ještě přes nej. A když to nepude ani tak tak zkusím nějakou TV. Potom jsou asi možnosti legalniho postupu vyčerpány. A budu se jen modlit abych ho někde potkal znova, nejlíp s tramvají. Už toho nechám, a když budou nějaké novinky určitě dám zas vědět. Děkuji za podporu.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Chozze1
Motorkář
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 29. črc 2010 12:06:45
Bydliště: Příkazy

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Chozze1 »

Máš možnost se obrátit na státní zastupitelství, která může vyžadovat od Policie i spisy, ve kterých dosud nebyly zahájeny úkony trestního řízení. Ty můžeš podávat trestních oznámení kolik chceš. To slovo trestní je jen pojem lidí. Ty podáváš oznámení. Policie rozhodne, dle sdělených informací, jak bude v dané věci postupovat. V dané věci zjistitla přestupek, tak ten následně oznámila na úřad městské části k projednání. Neboj se, že pokud by tento úřad zjistil, že se nejedná o přestupek,ale trestný čin, že by si to i nadále nechávali. Automaticky by to poslali přes státní zastupitelství tam, kde ve věci prováděli šetření, tedy na Policii, která jim to oznamovala. Takže máš teda dvě možnosti: 1) Nechat to tak, jak to je a počkat co vymyslí úřad nebo 2) zajít na OSZ s tím, že jsi podával oznámení na policii, říct pod jakým č.j. to šetřili, a že máš podezření na špatný postup policie.

To je asi tak vše, zatahovat do toho právníky, je podle mne prozatím zbytečné vyhazování peněz, ale proti gustu žádný víte co........

A ještě jedna věc, doufám, že máš svědky, nejlépe dva, kteří ti vše dosvědčí. Jinak je to tvrzení proti tvrzení, takže nic.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Sinner »

Super, děkuji za radu. Advokáta mám grátis, to mě tolik nebolí a tak ho chci aby se mnou zas nevyběhli. Nechci to tomu parchantovi jen tak darovat. A myslím že policie se toho chce jen svižně zbavit. A jsem přesně ten případ že se nechám vypoklonkovat a až za dveřmi mi dojde, že jsem si zas naběhl. Jo svědků mám asi 5 spontánně mě dávali vizitky že když budu potřebovat, to se mi ještě nestalo. Policie si je všechny opsala. Ale mám podivný pocit, že nevyslechla ani jednoho.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Chozze1
Motorkář
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 29. črc 2010 12:06:45
Bydliště: Příkazy

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Chozze1 »

Tak na to je právě dobré to státní zastupitelství, kde zajedeš, a řekneš, že máš podezření, že Policie nečinila, tak jak měla. No a SZ by si mělo spis vyžádat. Pak uvidíš, no.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Sinner »

Další info, právník řek, že to sice je trestné, ale bude z toho maximálně napomenutí. Ale nějakým způsobem prý lze dosáhnout v přestupkovém řízení, že jde zvednout pokutu místo 3000 až na 10 000 Kč a pošlou to ještě na dopravní. :?
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Chozze1
Motorkář
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 29. črc 2010 12:06:45
Bydliště: Příkazy

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Chozze1 »

Trestné je to, za co lze uložit trest. To znamená tr. čin. To je ale způsobeno tím, že právníci jsou zdeformovaní trestními předpisy, které se vztahují na trestné činy, tedy trestní řád a trestní zákoník. To ale nevadí. U přestupku se ve správním řízení ukládají sankce a neříká se tomu, že je to sankční. :lol: To jsou ale malé věci. Co tím myslel, že to lze vytáhnout až na 10.000,- nechápu. Pán právník asi není zběhlý v přestupkovém zákoně a zákoně o silničním provozu. U každého § je napsáno, za co lze uložit sankci, jakou (např. pokuta, zákaz řízení a pod. nebo zmíněné napomenutí). Každopádně se tato věc bude projednávat u správního orgánu (přestupek), pokud je tedy podezřelý znám. Předpokládám, že asi je znám, když to policisté oznamovali na úřad městské části.
Já bych v tom viděl, dle tvých informací, každopádně přestupek proti občanskému soužití dle ust. § 49 odst. 1 písm. c) z.č. 200/1990 Sb., o přestupcích. Dále bych v tom viděl dopravní nehodu s ujetím, pokud však k tomu došlo úmyslně, tak již zmiňovaný § výše, pokud ne rovnou přečin ublížení na zdraví ve stadiu pokusudle trestního zákoníku. A na závěr nedání přednosti v jízdě. V tomto případě by měli policisté, dle mého názoru, poslat oznámení a úřad městské části a to na správní orgán přestupkové komise a na odbor dopravy. Nevím však, jak to v tom Práglu mají označené, myslím tím ty jejich úřady. Všude se to jmenuje jinak.
To je asi k tomuto tématu z mé strany vše.
Uff ;)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Úmyslně mne srazila dodávka

Příspěvek od Sinner »

Bylo mi řečeno že to jsou dvě věci, jedno jako dopravní přestupek, a druhé jako přestupek proti občanskému soužití.
Těch 10000, by mělo být za přestupek proti občanskému soužití . Tak jsem pochopil, že to rozdělí na dvě části, a každá se posuzuje jinde a jinak. Plivnutí, jako přestupek proti občanskému soužití. Tam nebyla nehoda jen hádka, za to těch 10000. Následovalo moje sražení a jeho odjezd, a to posuzovat jako novou událost. To byla nehoda a neposkytnutí pomoci, poté ujetí od nehody. A tu řešit na dopravním, kde jsou pokuta a body určeny taxativně.
Jinak děkuji za objasnění, moje právní vědomí je 0, a aby někdo přeložil věc do řečí lidí je skoro k nenalezení. Rozhodně mi dělalo menší potíže chlapa najít, než zjistit jak mu to dát legální cestou "vyžrat". Tak ještě jednou děkuji. :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Odpovědět