pneu

Odpovědět
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

remus píše:no jo moc peněz :roll: tudle jsem sehnal s50% slevou na předek už nebyla
a ty myslíš, že ti někdo poradí, hele super je mít každou jinou... :lol: sonyk má pravdu.. :lol:
remus
Příspěvky: 18
Registrován: stř 01. říj 2008 7:53:49
Bydliště: Orlová

Re: pneu

Příspěvek od remus »

ne v klidu ja spíš čekal něco jako---:mám na předku tudle a jsem-nejsem s ní spokojen-vím,že každému sedí podle stylu jízdy něco jiného,ale občas se najde nějaka ,která prostě nesedí -tak abych náhodou nešel zrovna do ní.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Má někdo zkušenost s MAXXIS M6006 http://pneu.extralevne-pneu.cz/index.ph ... 0010041981 ?
Teď mám Mitas E-08 ale chtěl bych něco s čím půjde jezdit jak po silnici, tak mě nenechá viset na lesní či polní cestě i když bude trošku vlhko - né bláto. Přemýšlel jsem o Mitas E-07 ale tahle Maxxis se mi taky docela líbí. Zajímá mě přilnavost a jak se s ní jede po asfaltu. Jestli nezmizí před očima. E-07 je prý na asfaltu dobrá, dokonce lepší jak E-08 a dokonce i déle vydrží. Díky
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

07 mám já jsou naprosto super, ale asfalt a voda dohromady a seš v pr... to jedeš jak když máš naděláno v kalhotách. Jinak zvládají naprosto všechno. Písek, blátíčko , dlažba, tráva, šotolina štěrk, všechno jedno, a ni se moc nesjíždí. Berou je i kluci na BMW když jedou nějakou drsnější adventuru. Jo a neupadávají špunty, takže pokud vyslovené neuřežeš o nějaké sklo, či ostrý šutr tak jsou opravdu dobré. Ale ta voda je opravdu zlá. :cry: Ale byli jsme s Vitoušem na vyjížďce a tam měl kluk na 650 tuším Dakaru taky Mitasky, bohužel nevím jakej to byl vzor, ale ten si je pochvaloval ve všech režimech a byli to nějaké víc do terénu. :idea:
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Já čet na www.dr-650.com o mitaskách E07 samou chválu. Že drží na silnici lépe jak E08 který jsou na silnici určený víc. Dlouho prý vydrží... Docela se mi líbí právě ty Maxxis M 6006 a ted jsem ještě koukal na http://www.hamletovygumy.net/pneu_detail.php?id=2545 a vzorek vypadá taky slibně. Nejezdí někdo tyhle HEIDENAU K 60 ???
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Sinner píše:07 mám já jsou naprosto super, ale asfalt a voda dohromady a seš v pr... to jedeš jak když máš naděláno v kalhotách. Jinak zvládají naprosto všechno. Písek, blátíčko , dlažba, tráva, šotolina štěrk, všechno jedno, a ni se moc nesjíždí. Berou je i kluci na BMW když jedou nějakou drsnější adventuru. Jo a neupadávají špunty, takže pokud vyslovené neuřežeš o nějaké sklo, či ostrý šutr tak jsou opravdu dobré. Ale ta voda je opravdu zlá. :cry: Ale byli jsme s Vitoušem na vyjížďce a tam měl kluk na 650 tuším Dakaru taky Mitasky, bohužel nevím jakej to byl vzor, ale ten si je pochvaloval ve všech režimech a byli to nějaké víc do terénu. :idea:
Já myslím že říkal že to jsou E 09 Dakar.Koukal jsem že ty jsou o něco dražší 1500,-kč oproti normálním 09 ty jsou zhruba za 1100,-kč.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Jj, dakarky chváleji. Prej je to nebe a dudy E-09 a E-09 dakar. Sice skoro stejný jméno, stejnej vzorek, ale jiná směs. Ale to už je na mě moc drapák. Chci aby to bylo spíš na silnici, ale aby mě to nenechalo někde viset :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Vitouš »

Já mám Dunlopku Arrowmax GT 501.Je vinikající i v chladnu a na mokru.(na mokru se ale bojím vyzkoušet její možnosti)Problé je že je to vyloženě silniční guma.Tak že silnice super,terén max. suchá polňačka nebo suchá tráva.Na předku dojíždím starou Continentálu kterou na novou sezónu chci vyměnit taky za Dunlopku Arrowmax.Jediná nev.je cena těchto gum.Zadek zhruba 2300,-kč a předek okolo 2000.-kčJá si ale říkám u motorek se na gumách nemá šetřít.
Uživatelský avatar
vitas
Big motorkář
Příspěvky: 144
Registrován: sob 11. říj 2008 19:26:56

Re: pneu

Příspěvek od vitas »

Sinner píše:07 mám já jsou naprosto super, ale asfalt a voda dohromady a seš v pr... to jedeš jak když máš naděláno v kalhotách. Jinak zvládají naprosto všechno. Písek, blátíčko , dlažba, tráva, šotolina štěrk, všechno jedno, a ni se moc nesjíždí. Berou je i kluci na BMW když jedou nějakou drsnější adventuru. Jo a neupadávají špunty, takže pokud vyslovené neuřežeš o nějaké sklo, či ostrý šutr tak jsou opravdu dobré. Ale ta voda je opravdu zlá. :cry: Ale byli jsme s Vitoušem na vyjížďce a tam měl kluk na 650 tuším Dakaru taky Mitasky, bohužel nevím jakej to byl vzor, ale ten si je pochvaloval ve všech režimech a byli to nějaké víc do terénu. :idea:
07 mám taky, Sinner je vystihl perfektně. Jezdí se na nich fakt dobře, jen za mokra jsou horší / už jsem si na nich ustlal/. Od tý doby si dávám bacha a je to dobrý. Mám na nich ujeto 6500km a vzorek pořád super. Fakt je ten že zhruba za 3 litry máš obutou mašinu. :idea:
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Rimmerak píše:Já čet na http://www.dr-650.com o mitaskách E07 samou chválu. Že drží na silnici lépe jak E08 který jsou na silnici určený víc. Dlouho prý vydrží... Docela se mi líbí právě ty Maxxis M 6006 a ted jsem ještě koukal na http://www.hamletovygumy.net/pneu_detail.php?id=2545 a vzorek vypadá taky slibně. Nejezdí někdo tyhle HEIDENAU K 60 ???
Pár kluků z V Strom klubu je jezdí a jezdilo a psali, že to nejsou špatné gumy....dle hodnocení lepší než Mitas....tak nevím, jen tlumočím... ;) tak mě kdyžtak nekamenujte.... :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Tak už jsem si HEIDENAU K60 objednal, i s poštovným 130/80 stojí 1499 kč. Tak hned jak dorazí, obuji a jak bude alespon 8 nad nulou, projedu je. Ještě jsem si o nich čet německý recenze, sice přeložený googlem, ale pochopil jsem z toho, že je chváleji co se týče vlastností na silnici i v suchým terénu, na mokrý silnici dostali 4 z 5 hvezdicek.

Uvidím jak na tom budou s životností. To nemá cenu na netu ani hledat, protože někdo sjede gumu po 5 tisících a někomu vydrží 20000 což je tak nějak můj případ.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

Rimmerak píše:Tak už jsem si HEIDENAU K60 objednal, i s poštovným 130/80 stojí 1499 kč. Tak hned jak dorazí, obuji a jak bude alespon 8 nad nulou, projedu je. Ještě jsem si o nich čet německý recenze, sice přeložený googlem, ale pochopil jsem z toho, že je chváleji co se týče vlastností na silnici i v suchým terénu, na mokrý silnici dostali 4 z 5 hvezdicek.

Uvidím jak na tom budou s životností. To nemá cenu na netu ani hledat, protože někdo sjede gumu po 5 tisících a někomu vydrží 20000 což je tak nějak můj případ.
Vypadají dobře. Myslím že to bude dobrá volba. 8-) asi bych do nich šel dnes taky kdybych už neměl obuté ty Mitasky.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Já Mitasky e08 taky ještě nemám sjetý, zadní je tak v polovině života, přední je na tom asi ještě trošku líp. Ale byly tam od koupě a já si občas dopřávám projížďky i mimo silnice, kde byly s e08čkou občas problémy, když byla na polňačce téměř vyschlá louže, tak sem se skoro válel. Zatím vyměním jenom zadní a uvidím jaká bude a pak bych vzal asi i přední... A tu e08 dojezdím až třeba při výletech s přítelkyní o prázdninách, s ní do terénu nesmím :-)

Dneska si zajedu koupit pořádný montpáky, a zkusím si to vyměnit sám. Pak jenom zčeknu vyvážení a nechal bych si to jen převyvážit pokud by byl problém. Jawku sem zout a obout uměl taky, jenže tam sem nemusel dávat bacha na ty rezavý ráfky :-)
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Rimmerak píše:Já Mitasky e08 taky ještě nemám sjetý, zadní je tak v polovině života, přední je na tom asi ještě trošku líp. Ale byly tam od koupě a já si občas dopřávám projížďky i mimo silnice, kde byly s e08čkou občas problémy, když byla na polňačce téměř vyschlá louže, tak sem se skoro válel. Zatím vyměním jenom zadní a uvidím jaká bude a pak bych vzal asi i přední... A tu e08 dojezdím až třeba při výletech s přítelkyní o prázdninách, s ní do terénu nesmím :-)

Dneska si zajedu koupit pořádný montpáky, a zkusím si to vyměnit sám. Pak jenom zčeknu vyvážení a nechal bych si to jen převyvážit pokud by byl problém. Jawku sem zout a obout uměl taky, jenže tam sem nemusel dávat bacha na ty rezavý ráfky :-)
Hele, jestli můžu radit, tak si to nech přezout...za peníze co koupíš montajzny to máš přehozený a navíc bez rizika poškození DURALOVÝCH ráfků...a myslím, že laciný zrovna nejsou, bez rizika procvaknutí duše a rovnou ti to vyvážej.Vždyť to nemůže stát majlant, sám bych přezouval jen kdybych neměl možnost pneuservisu. ;) A Jawku jsme doma vobouvali všichni-jenže jak píšeš, oceláky ráfky a navíc kola na motku se tenkrát nevyvažovala... :idea:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Pozdě traxxi. Koupil sem si v kawasaki kladno sadu tří montpák, luxusní... Mitasku jsem schodil dolu, trvalo to asi čtvrt hodiny. Šlo to hladce. Trošku jsem odřel černej lak z ráfku, jinak přežil bez jakékoliv újmy. Odřel jsem to jen na místě, kde jsem začínal, kde je největší tlak na okraj.

K cenám - přezutí v Moto Hamouz mě na Cagivu stálo 400kč, chlápek to dělal stejně ručně jako sem to dneska dělal já a nadřel se s tím a ráfek taky trochu škrábnul... Montpáky stáli 490kč a mám je na celej život.
V pondělí by mi měla přijít ta nová K 60, tak jí tam frknu.
Myslím, že tam půjde nandat líp, jak sundat mitaska. Nahřál jsem plášť vařící vodou pod sprchou a pak jsem nechal kolo ještě opřený o radiátor aby byla ta guma teplá - stejnak je tvrdá jak když jí dělaji ze stejný směsi jako hokejový puky.

Drž mi palce :-) A všichni si přejme alespon 10 nad nulou... Chci tu gumu zkusit.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

Rimmerak píše:Pozdě traxxi. Koupil sem si v kawasaki kladno sadu tří montpák, luxusní... Mitasku jsem schodil dolu, trvalo to asi čtvrt hodiny. Šlo to hladce. Trošku jsem odřel černej lak z ráfku, jinak přežil bez jakékoliv újmy. Odřel jsem to jen na místě, kde jsem začínal, kde je největší tlak na okraj.

K cenám - přezutí v Moto Hamouz mě na Cagivu stálo 400kč, chlápek to dělal stejně ručně jako sem to dneska dělal já a nadřel se s tím a ráfek taky trochu škrábnul... Montpáky stáli 490kč a mám je na celej život.
V pondělí by mi měla přijít ta nová K 60, tak jí tam frknu.
Myslím, že tam půjde nandat líp, jak sundat mitaska. Nahřál jsem plášť vařící vodou pod sprchou a pak jsem nechal kolo ještě opřený o radiátor aby byla ta guma teplá - stejnak je tvrdá jak když jí dělaji ze stejný směsi jako hokejový puky.

Drž mi palce :-) A všichni si přejme alespon 10 nad nulou... Chci tu gumu zkusit.
Tak to jsem měl o hamouzovcích lepší mínění... :roll: Jinak hodně štěstí a neobuj je obráceně... :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Nevím jak je to u nich se servisem, jsou docela známí a prý i dobrý. Přezutí jedný pneu, kterou jsem si ještě k tomu přines asi není lukrativní kšeft ;-)
Je fakt, že to vyvažoval, do středu dal tyčku, položil to na "nože" a ručně to vyvážil. Ale tak to umím taky. Ve škole náš učili, jak vyvážit brusnej kotouč a princip je naprosto stejnej. Já to jenom zkouknu a když to bude v pohodě, tak to bude v pohodě :lol: :mrgreen:

//edit

Tak pneumatika přišla, obul jsem jí. Šlo to fest, ale povedlo se. Nandal jsem kolo do mašiny, a projel to po zahradě na tom zmrzlým trávníku a pohoda. Neklouže. Už aby bylo nad nulou :(
IMG_1370.JPG
IMG_1370.JPG (74.14 KiB) Zobrazeno 15763 x
IMG_1360.JPG
IMG_1360.JPG (37.16 KiB) Zobrazeno 15763 x
IMG_1366.JPG
IMG_1366.JPG (38.56 KiB) Zobrazeno 15761 x
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hace »

Zdravim....celý sem to tu přečet a stejně nevim jakou volbu,mam freewind krátce a na zadku má mitas E-07 90% a předek nějaká firestonka sjetá uplně na slick a ted teda nevim co koupit.Asi to vypadá na tu E-08 protože až sjedu ten zadek tak sem počítal že jí hodim i na zadek.Je pravda že na mokru žádná sláva ale zase dávat 6500 za metzeler komlet nevim nevim no,a koupit ted předek metzeler a mít na zadku tu E-07???Je to těžký..... :?:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

A co Continental ContiEscape. Dá se zadní sehnat za 1700 a přední za 1600.
Já byl s těmi E08 docela spokojen, jenom to mokro je trošku blbý. Přechody, koleje, nebo třeba provizorní vojenskej plechovej most přes potok ve vesnici v dešti nebo po dešti = zadělávka na průser.
Já vybíral dlouho, ale chtěl jsem něco, co mě dovolí i trochu bláta ve vyjetých kolejích v polní cestě takže jsem šel do tý Heidenau, jinak jsem plánoval koupit právě tu ContiEscape.

Líbí se mi Metzeler Enduro Sahara 3 ale to je už drahý.

Pročítal jsem toho hodně, já vždy než něco koupím, tak scháním a scháním. Takže jsem si na dr-650.com a dr-big.cz,funduro.cz a dalších čet názory na pneumatiky... E07 lidi spíše chválí, E08 naopak moc kladných ohlasů nemají. ContiEscape prý mají vysoký kilometrový výkon, přesto sedí jak přibitý i na mokru. Pirreli, Metzeler, Brigestone atd chváleji ohledně přilnavosti téměř všude, ale mají měkkou směs a vydrží jen pár tisíc km a jsou drahý....
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hace »

Ted sem na ní koukal no...asi to bude nejlepší volba,skočim do pneuservisu a zeptam se kolik by chtěli za tu mitasku a i za tu continental.Když to objednam přes ně a uvidim...díky moc za radu...ted v neděli sem poprvý vyjel,bylo ještě trochu sněhu a stim slickem v předu paráda :lol: ...koukal sem na ty fotky co si tam obul ty,vapadá taky pěkně i cena ujde,ale nevim nevim jestli bych jí využil,spíš budu jezdit na tom asfaltě jenom občas polnačky(zahrada,chaty atd) aspon mužu zjistit s tou 07 v zádu jak hodně mě to bude bavit v terénu...na tom freewindu mam najeto cca 350 km :lol: ale na MZ 251 sem toho nalítal,tak musim zkoušet,co mi bude vyhovovat....a ještě dotaz co znamená to za označenim pneu(65S nebo 65H)????
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

to Rimmerak: tak jsem zvědav, jak s ní budeš spokojenej, ale myslím, že snad jo-podle toho, co jsi psal, že od ní chceš. Až začneš jezdit, napiš postřehy a hodnocení, tedy jasně, že bez km výkonu.... :D Takový to, za chladna, tepla, mokro-sucho-asfalt-tráva, bláto, šotolina, vibrace při urč rychlosti+kmitání řídítek+vlnění, stabilita-rovně- v zatáčkách, překlápění, klopení, brzdění... :lol:
Jen je blbý, že teď budeš čekat na počasí a srovnání nebude bezprostřední a navíc ty starý byly vlastně sjetý.. :( Bylo by docela dobrý porovnat dvě-3 motky-Heidenau-Mitas 07-08.
Jen je hlavně zajeď , ať si na čerstvých neponičiš čuňu... :lol:
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

Jj už se těším. Neboj. Zajedu je, nejsem žádnej sportovec, takže si doufám nerozbiju čuňu nikdy :-) Ty mitasky byly sice už ježděný, ale byly na motce po koupi chvíli si myslím, nevím, typuju 1000km přibližně. Hlavně ta směs za ten rok příšerně ztvrdla, až se mi tomu nechce věřit. Jak puk.

Uvidím jak na tom bude tahle.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
traxxas

Re: pneu

Příspěvek od traxxas »

[quote="Rimmerak"]Pozdě traxxi. Mitasku jsem schodil dolu, trvalo to asi čtvrt hodiny. Šlo to hladce. Trošku jsem odřel černej lak z ráfku, jinak přežil bez jakékoliv újmy. Odřel jsem to jen na místě, kde jsem začínal, kde je největší tlak na okraj.
quote]
Hele tak mě napadlo-sice jsem to nikdy nepoužil, ale mohlo by to fungovat-podložit montajznu při načínání pneu, pravou namočenou kůží. Jinak ty Heidenau vypají, že by mohly podržet na měkým i v náklonu...vzorek by tomu odpovídal. Jen jestli nebudou trochu hlučnější.
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Rimmerak »

No já si ty monťajzny obalil na koncích izolačkou, ale ta nemá šanci a hned se rozsápe na kousky. Pak jsem zkoušel plátek tvrdýho dřeva a ten se okamžitě rozštípal. Je tam prostě dost velikej tlak. Ty oděrky laku mi nevadí a ty groty co se vytvořili na tý nejnamáhanější části ráfku jsem přejel hladkým šmirglem, takže je to v pohodě. Po 3-4 výměně ale půjde asi ráfek do lakovny :-D Ba né, nějak to vychytám. Ta kůže vypadá hodně zajímavě a zrovna minule jsem uzmul u přítelkyně pravou hovězí ze zkracování popruhu na sedle pro koně. Jen mi to nenapadlo.

(To sme dvojka co, by mě zajímalo kdo zvládne větší "enduro vložky". Jestli freewind nebo koník :-D )
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
hace
Big motorkář
Příspěvky: 244
Registrován: čtv 06. lis 2008 14:20:49
Bydliště: Litvínov
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hace »

Tak a je objednaná continentálka,tak sem zvědavej....díky za radu :geek:
Odpovědět