pneu

Odpovědět
Uživatelský avatar
Lajda
Motorkář
Příspěvky: 87
Registrován: sob 16. čer 2012 21:42:02
Bydliště: Ostrava

Re: pneu

Příspěvek od Lajda »

Jasně Maxtone, ale značení TT nebo TL chybí. Už je mám objednané a zítra je obouvám. Vzadu budou s duší TT a vepředu budou možná TL, ještě nevím, co sehnali. Ale zjistil jsem, že na předním kole můžou být bezdušové pneu s duší. Je tam menší odpor a tlak na pneu.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Prednu som mal Trail Attack dusovu...
Co sa stane ak das do bezdusovky dusu? ;)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

Vůbec nic! 8-)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

:shock: :D spravne....
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
Lajda
Motorkář
Příspěvky: 87
Registrován: sob 16. čer 2012 21:42:02
Bydliště: Ostrava

Re: pneu

Příspěvek od Lajda »

kanko00 píše::shock: :D spravne....
Špatně.
TUBELESS = bezdušová / TUBETYPE = dušová
Upozornění: do bezdušových pneumatik se nedoporučuje dávat duše - v bezdušové pneumatice jsou na vnitřní straně poměrně ostré hrany, které časem duši prodřou. :twisted: :evil:

Není to z mojí hlavy. http://www.vltava2009.cz/shops/7022/html/pneumatiky.htm
Navíc by pak bylo zbytečné bezdošová a dušová pneu. Ještě mi bylo řečeno, že pro moto to je hlavně pro použití na zadní kolo. Když se nasadí bezdušové pneu s duší, může hrozit k protočení pláště a utržení ventilu duše. Na předek to nemá vliv. :roll:
Takže já už mám obuty na kolech pneu Continetal Trail Attack.
Uvidím, jak se na nich bude jezdit. 8-) :mrgreen:
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od J-Fox »

To se mi nějak nezdá.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pneu

Příspěvek od šimi »

Lajda píše:
kanko00 píše::shock: :D spravne....
Špatně.
TUBELESS = bezdušová / TUBETYPE = dušová
Upozornění: do bezdušových pneumatik se nedoporučuje dávat duše - v bezdušové pneumatice jsou na vnitřní straně poměrně ostré hrany, které časem duši prodřou. :twisted: :evil:

Není to z mojí hlavy. http://www.vltava2009.cz/shops/7022/html/pneumatiky.htm
Navíc by pak bylo zbytečné bezdošová a dušová pneu. Ještě mi bylo řečeno, že pro moto to je hlavně pro použití na zadní kolo. Když se nasadí bezdušové pneu s duší, může hrozit k protočení pláště a utržení ventilu duše. Na předek to nemá vliv. :roll:
Takže já už mám obuty na kolech pneu Continetal Trail Attack.
Uvidím, jak se na nich bude jezdit. 8-) :mrgreen:
Hoď tam dušu na crossku,ty jsou o dost silnější,vydrží větší nápor a jen tak se neprodřou.Mám ji v zadním kole,je o hodně pevnější už jen na dotek.Ale,nejmenší se dělá na osmnáctkové kolo.Mám ji tam i když je vzadu sedmnáctka a žádný problém.Kupte bezdušovou pneu,dejte tam tuhle dušu a neřešte to.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: pneu

Příspěvek od martinbrejcha »

J-Fox píše:To se mi nějak nezdá.
Foxi, Tobě bych ještě tipoval, že se to bude zdát.....
BMW totiž jako jeden z mála ( abych neurazil majitele KTM ) dělá drátová kola, co mohou použít bezdušové gumy. Co mi vysvětloval v moto-servise, platí pravidlo, že litá kola = možnost použít bezdušovky, drátová kola = použít bezdušovky lze, je potřeby užít duši.
Problém je v utěsnění niplů drátů, což málo kdo umí. Proto se majitelé R1100, 1150, 1200 GS potýkali s únikem E-10 a nadávali na gumy, ale problémy byly nezřítka kdy v netěsnosti "drátů" kol.
Ale nekamenujte mě, tyto informace mám z druhé ruky od mechaniků......
Maty
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: pneu

Příspěvek od Twin »

martinbrejcha píše: Problém je v utěsnění niplů drátů, což málo kdo umí.
To se mi nějak nezdá. V cyklistice se bezdušovky používaj poměrně běžně a tam jde většinou o drátěný kola.
A to o těch ostrých hranách na vnitřní straně bezdušovek mi taky přijde divný.
Já bych řek, že když dáš do bezdušovky duši, tak se nestane vůbec nic.
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Sinner »

dělá se ro běžně, s těma dušema. Ale ty bez dušove ráfky to je problém. cyklistice nehovim ani trochu ale drátěné bezdušová kola na moto je problém! De to, ale je to drahé a nevyplatí se. v DK racing to umí myslim objednat úpravu stávajícího ráfku.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Lenže Cyklo bezdušovku nafúkaš aj bez ráfiku :lol:
Princíp je trochen inakší ako na moto. To len pre info.
Pneu je vlastne uzavretá.

Cyklo bezdusovka
Přílohy
images.jpg
images.jpg (7.77 KiB) Zobrazeno 16709 x
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: pneu

Příspěvek od Twin »

Household píše:Lenže Cyklo bezdušovku nafúkaš aj bez ráfiku :lol:
Princíp je trochen inakší ako na moto. To len pre info.
Pneu je vlastne uzavretá.

Cyklo bezdusovka
To co si sem dal je galuska. Tu opravdu nafoukáš bez ráfku. Je známá spíše ze silničních kol, ale dělá se i na horáky.
To co jsem myslel já je opravdu tubelles plášť, na který potřebuješ specielní ráfky k tomu určené.
např. tady: http://www.kastar.cz/bezdusove-plaste-g ... k=199&co=2
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od yuri13 »

Maxton píše:Ta spotřeba byla kvuli tomu že to bylo uškrcený - přidušený ... teďka mam průměr okolo 4,5L !!!!
minulej jetjden sem na 10,5L ujel 211km a z toho bylo 20 km po dálnicí cca 140km/h ve dvou... 100 km výlet ve dvou a zbylejch 80 km jsou raní cesty do školy a odpolední ze školy ... 6km.. cca 5 min jízdy při studenym motoru... takže už sem spokojenej :-)
Nechci ti do toho kecat Maxtone, ale když za 10,5 litru ujedeš 211 kilometrů, tak je ta spotřeba skoro 5 litrů.. ;) A pokud jsi jednou jel za 5 tak bys musel taky někdy jet za 4 aby ses dostal k průměru 4,5.. A pokud nejezdíš do 90km/h a hodně rovinek, tak se nedostaneš ani pod těch 4,5.. Přeci jen je to karburátor.. :ugeek:

Prověřeno 60 000 km a dvěma majiteli.. :P

P.S.: Nenavážím se do tebe, tak se, prosím, nezlob.. Jen nemám rád pohádky o spotřebě.. To je jako, když kamarád přišel s tím, že má Octavii 1.9TDi 66kW a že jezdí i pod 4 litry.. Nejezdí.. :D Jezdí za 4,6 když ji šetříš a jezdíš trasy přes 50km.. :twisted: Tvoje spotřeba je teď pěkná, na začátku to vypadalo dost hororově.. :D

P.P.S.: Sry za off-topic.. ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Pri dlhych vyjazdoch v skupine 4-5 motoriek a predpisovo som mal niekolkokrat na Freewinde 3,8 - 4,0 l/100 km.
Dobre cestne pneu, nastavena motorka, jemna ruka, dobre pocasie, plynula jazda v menej clenitej krajine :-)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od yuri13 »

Tyjo.. Já jsem vše seřídil, či nechal seřídit a ani před ani po jsem se pod 4.7 litru nedostal.. Ale přes 5.4 litru také ne.. Přestože to byla nádrž vyjetá v terénu nebo ve dvou v silném protivětru na okreskách.. :twisted: :D
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Lajda
Motorkář
Příspěvky: 87
Registrován: sob 16. čer 2012 21:42:02
Bydliště: Ostrava

Re: pneu

Příspěvek od Lajda »

Taky budu zvědav. Dal jsem ho dnes seřídit a šlape o dost lépe. Táhne pěkně za plynem bez nutnosti ho točit. Říkali mi, že karbecy byly rozhašeny každý jinak a ventily potřebovaly už taky seřídit. Tak teď budu zvědav i na spotřebu. Obuto mám taky nově jen stačí vyrazit.
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Zeusik »

Ahoj kučíííí jak tak na vás koukám tak jen slintám ja dam plnou až po vrch a ujedu jen 260 km čož baj očko bude spotřeba 6l na 100km :-) takže říkám není to problé u mě normalka :(
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Maxton »

Pokud se nemýlím tak celá nádrž má 18 L... z toho je 4,5 l rezerva dle návodu... to máme 13,5l benzínu do rezervy .. minule jsem tankoval až po hrdlo 17 L, páč sem fakt sotva dokuckal na benzínku... a na oněch zmíněných 13,5L jsem ujel 305 km... což vychází na spotřebu 4,5L/100 km... a to sem opravdu nejel ekonomicky ... (20 km cesta po dálnici, pak okolo 100 km s motorkami 125 ccm - tudíž plynulá jízda okolo 90 km /h - jel jsem ve dvou a hodne zatáčkovitý a kopcovitý terén ... Pak jsme najezdili 20 km v okolí přehrady Slapy, kde jsem si štrejchnul stupačkou .. jízda furt full gas ... vysel jsem za kámošem na 600 ccm 4válci .. a zbytek moje ranní cesty do školy při studenném motoru a pár tahaček za plyn na nový silnici u Lidic... Sám jsem tomu neveřil ale po tom odškrcení a seřízení, jsem se spotřebou velice spokojen... až mi to nikdo neveřil, ale dva kámoši co maj taky freewindy (ukecal jsem je ať si je koupěj a teďka je chce i zbytek naší bandy .... budem takovej malej Gang co :D ) jeli se mnou, takže mám svědky ... a jednou už jsem jel i za 4L ... výlet na říp, rychlost 80-90 km/h lehká ruka na plynu - kochačka.... TAkže když je freewind opravdu dobře seřízenej, tak je spotřeba na karbec velice dobrá ;-) kdo neveří, klidne se s nim projedu .. Zduř :lol:

PS.: A mám laďák a jezdím bez tlumítka :oops: :twisted: ;)

PPS.: a od ty doby co to mám odškrcený a seřízený + ventily atd --- tak jsem se nedostal přez 5 litrů .. i když sem za to dost často tahal ;-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Nie je nastavenie moto ako nastavenie, hlavne pri karburatoroch. Ale zas 0,5 litrika hore dolu :-)
A spotrebu ovplyvnuje aj sposob jazdy.... Freewind je na to menej citlivy. Nastavte karbce, dobre sviecky, vzduchovy filter, ventily, dobry mechanicky stav dalsich komponentov a Freewind robi radost.

A nedavajte si stuplove pneu.... :-)
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od hroch »

spotřebu jsem nikdy neřešil a řešit ani nebudu ,od toho mám auto na motorce je my to opravdu uplne jedno :oops:
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: pneu

Příspěvek od Twin »

hroch píše:spotřebu jsem nikdy neřešil a řešit ani nebudu ,od toho mám auto na motorce je my to opravdu uplne jedno :oops:
Vždycky když natankuju, tak si spočítám jakou jsem měl pruměrnou spotřebu. Dělám to proto, abych včas odhalil případný "průser" na motoru. Mívám kolem 4,8l.
A když už jsme v topicu pneu, tak bych rád věděl jak moc pneu na motorce ovlivňují spotřebu?
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: pneu

Příspěvek od Maxton »

Kdysi jsem četl v ČMN, že pneu může ovlivnit spotřebu až o cca 0,3L, že to maj dokázaný, nekdo tvrdí i víc, ale tam už je vědšinou víc faktorů ;-) stejně tak jak sjety gumy maj vedší valivej odpor, takže se projevujou na spotřebě a taktéž třeba na maximálce.... nehledě na to, že jak je guma sjetá, tak má menší obvod... tudíž to funguje "jako změna sekundárního převodu" sice nepatrně, ale třeba na maximálce to poznáš v rozmezí až 5km/h ... záleží na stroji a max rychlosti :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pneu

Příspěvek od šimi »

Já jsem spotřebu taky nikdy neřešil.Ale vím že spotřeba mýho Freewa byla 5,2l/100km.Letos na začátku sezony mi ji kamoš prověřil a pořádně pošteloval.A na slovenským srazu mě vyšla spotřeba 4,54l/100km.Takže jsem spokojen,výkon lepší a spotřeba menší. :mrgreen:
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od Household »

Jazdim dovolim si tvrdit nie s lahkou rukou. Celu minulu sezonu som meral spotrebu pomocou aplikacie v mobile. Vzdy som tankoval plnu a udaje nahadzoval pocrivo.

Priemer 4,880
Max. 5,11 Kua tu som jej musel dat zabrat :-(
Min. 3,850 Toto je dialnica do Rakus v jednom kuse 100 - 110 ;-)

Tolko k mojim vysledkom. Najazdil som cca 5200 km.
Teraz to uz nesledujem. 0,5 litra hore dole je mi sumafuk.
A z vekom bude asi aj spotreba stupat.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: pneu

Příspěvek od kanko00 »

Z vekom koho? Motorky alebo Teba? :shock:

Mne s vekom nestupala, mne klesala....... Viac sme si totiz rozumeli a menej chcela... :o :P :lol:
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Odpovědět