Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Demonient
Příspěvky: 33
Registrován: úte 22. kvě 2012 8:36:09

Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Demonient »

Zdar chlapi, nedávno jsem si koupim winda, všechno by bylo fajn a super než do poslední doby (cca 2 týdny) kdy se mi stalo, že nechce, třeba přes noc když stál, startovat. A čím dál častěji. Musim ho zlobit několik minut s krátkejma přestávkama než vždycky chytne a pěkně mě to štve. Jediný kdy chytne hned je když přepnu nádrž na "PRI" a jakmile se zahřeje tak přepnu nádrž na normál a je to v pohodě a jede. Zkusil jsem vyměnit svíčky obyč NGK za NGK se svěma elektrodama - nepomohlo. Jen pro upřesnění - byl nedávno v servisu na seřízení ventilů a karbeců, před servisem mi to takle nezlobilo. Je to r.v. 99, najeto kolem 35k... Neví někdo co s tím? Začínám z toho bejt fakt zoufalej :( :(
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od yuri13 »

V servisu ti špatně uzavřeli podtlaky! Vrať se tam a řekni jim tohle a ať ti to zkontrolují, nebo to skoukni sám, určitě to bude ono.. Evt. by to mohl být ucpaný palivový kohout, ale esi ti to dělá jak na ON, tak na RES a jde to jen při PRI, tak je chyba v podtlacích.. :idea: :ugeek:

Vlastní zkušenost.. Ze servisu, po seřízení ventilů a synchronizaci mi zapoměl podtlaky uzavřít úplně.. Vyjel jsem a asi po 1km mi to zheblo.. Takže PRI, startování dobu, pak dobrý, jedu dál a zase zheb.. Hodil jsem to na PRI, dojel zpátky a servisman hnedka věděl, že zapoměl na podtlaky, uzavřel je a všechno bylo ok.. ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Demonient
Příspěvky: 33
Registrován: úte 22. kvě 2012 8:36:09

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Demonient »

Ano, nechce startovat na ON i na RES. Rozebral sem kůli tomu plasty, sundal nádrž a rozebral do posledního šroubku ten palivovej kohout ale byl čistej :( Hadičky i filtr v nádrži před kohoutem taky. Jestli to jsou ty podtlaky, můžeš mi nějak stručně napsat jak to uzavřít? Sice tomu moc nerozumím ale nejsem levej takže si to můžu udělat sám. Jsem totiž z prahy, štelování sem nechal dělat u Hamouze (tj. Kladno) a bojim se že už ani nenastartuju abych tam dojel :(
Uživatelský avatar
martinbrejcha
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 699
Registrován: čtv 09. zář 2010 10:04:03
Bydliště: Liberec Pavlovice

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od martinbrejcha »

ne, uzavřít, právě že ti vypadla, nebo zapomněli nastrčit hadičku, která vede podtlak od karburátorů a otevírá kohout.
Funguje to tak, že ty statuješ na benzín, kterej je v karburátorech a po nastartování vznikne v karburátorech podtlak a otevře kohout. Pokud motka dlouho stojí a odpaří se všechen benzín z karburátorů, je potřeba kohout pustit na PRI počkat pár sekund až se zaplavěj oba karburátory, přepnout na ON a startovat. Na PRI by motor neměl vrčet.
Sundej tyhle dva plasty a tam musí čučet někde nezapojená hadička, podle mě....
Maty
P1000214.JPG
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od yuri13 »

Myslel jsem jako uzavřít okruh podtlaků, ale já mluvím asi klingonsky.. Jak říká Maty, bude tam vypadlá, nebo špatně nasazená hadička.. Určitě to poznáš a najdeš ji.. Raději okoukni ale obě strany (sundej oba boční černé dekly), protože Maty to koukám řešil zprava, u mě to bylo zase zleva.. Vezmi si na pomoc baterku a trochu trpělivosti.. ;) :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Demonient
Příspěvky: 33
Registrován: úte 22. kvě 2012 8:36:09

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Demonient »

Tak jsem sundal plasty, baterku sem si vzal ale nic, všechny hadičky drží :( žádná neni poškozená, nikde nic nepřebejvá, neubejvá.. všechno se tváří je jak má být. :( asi to budu muset fakt odvýzt do servisu :(

Jak se teda uzavírá ten okruh podtlaků?
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od yuri13 »

Jak říkám.. Klingonština.. Musím na tom zapracovat.. :D Okruh podtlaků je soustava všech hadiček (vyjíma tu silnou, palivovou) kolem karburátorů.. Chyba bude určitě v nich.. Hodně důležité je, aby ti do kohoutu vedly 2 hadičky.. 1 palivová (silná) a právě ta podtlaková (slabší).. Btw, když mrkneš do manuálu, nebo spíš do servisní příručky zde, tak tam budou podtlaky určitě někde vidět.. :idea: :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od yuri13 »

Jo a ještě jedna věc! Pokud máš podtlaky vpořádku, tak by tohle mohl způsobovat ještě solenoidový ventil.. Z klingonštiny do češtiny.. To je elektromagnetický ventil, který uzavírá, nebo otvírá okruh podtlaků, když je vypnuté zapalování.. Na nákresu karburátorů by to měla být součást č.35.. Podle toho nákresu by měl být přichycený pod pravým karburátorem (z pohledu jezdce).. Očisti jeho kontakty a ošetři je trochou Kontaktolu (pokud máš).. Každopádně je vezmi zlehka lihem (např. štětičkou do uší).. Ten pokud nefunguje, nebo ti ho např. zapoměli zpátky připojit, tak podtlaky nefungují! :idea: :ugeek:

P.S.: Teď jsem na to koukal.. Je černý a kulatý.. Přístupný z pravé strany, pod pravým karburátorem, ale konektor má ze strany levé.. Kontakty očisti důkladně!
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Maxton »

Když jsme to s Demonietem u mě doma rozebíraly a čistily ten kohout, protože jsme myslel že to dělá kvuli tomu .. tak do toho normálně jdou 2 hadičky ... a ta užší nešla ústy zaboha profouknout, i když byl kohout otevřenej ... je to tak zprávně - je tam vetší tlak a nebo by to mohla bejt ta zrada ?
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od yuri13 »

No, ta by ti díky tomu elektromagnetickému ventilu neměla jít profouknout.. Ale když zapneš zapalko, tak už snad jo, ale taky se možná otevře až když se motor točí.. Mrkni do příručky, tak nějak to tam je.. ;) Opravdu koukněte na ten ventil.. Nic jiného už tomu bránit nemůže.. Jo! Ještě jedna věc vlastně.. Je tam jednocestý ventil, tak esi není obráceně a hlavně esi pracuje! Je to takový váleček, který je na jednom konci hnědý a na druhém černý.. Vzduch jím proudí pouze pokud foukáš do hnědého konce.. ;)

V příručce najdeš ten solenoidový ventil (elektromagnetický ventil) pod číslem 35 a ten jednocetý ventil (označovaný, jako V.T.V.) pod číslem 36..

Je to na straně 4-5.. Fuel and lubrication system -> Carburateur.. :idea:

Takže vyčistit kontakty toho solenoidu, pokud to nepůjde, tak vyndat a zkusit ho připojit na 12V, pokud se neotevře, je v háji.. Dál zkontrolovat esi je ve správným směru ten váleček (je to popsané v příručce) V.T.V. ventilu.. Pokud ano a stejně to nejde, tak vyndat a vyzkoušet ho, popř. ho dát správným směrem.. Nic dalšího už tam není.. :ugeek:

A nebo si udělejte výlet a přijeďte s tím sem.. Něco už vymyslíme.. 8-)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Maxton »

Bohužel, dneska měl přijet ke me a už ani nenastartoval.... :oops: :cry:
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
Lukas cz
Příspěvky: 42
Registrován: stř 28. pro 2011 21:04:47
Bydliště: Žešov , Prostějov

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Lukas cz »

TAky jsem měl problém ze startováním . Vyměnil jsem původní baterku za novou gelovou a zlepšilo se to ale jen asi o 50 % . Vždycky chytne ale až na 3 otočku motoru
Demonient
Příspěvky: 33
Registrován: úte 22. kvě 2012 8:36:09

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Demonient »

Zpetně projíždím svoje příspěvky, vidím že jsem nenapsal jak to dopadlo. S kamarádem jsme nakonec zkusili metodu rozeber-slož. Tak jsme sundali všechno - plasty, hadičky, kabely, udělátka.. všechny kontakty vzaly kontaktolem, kadičky profoukli, vyčistili. Paxme to dali zase dohromady, žádný kurvítka nám kupodivu nezbyly :D Pomohlo to. Od té doby startuje jak má, ale v čem byl problém jsem nepřišel... ;)
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Twin »

Po zimě jsem nenastartoval.
Stála skoro celou zimu.
Jednou jsem jel v lednu, to se nechala dlouho přemlouvat, ale chytla.
Dneska ani ťuk :cry:
Co je nejpravděpodobnější příčina?
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od šimi »

Twin píše:Po zimě jsem nenastartoval.
Stála skoro celou zimu.
Jednou jsem jel v lednu, to se nechala dlouho přemlouvat, ale chytla.
Dneska ani ťuk :cry:
Co je nejpravděpodobnější příčina?
Zapni kohout do polohy PRI a čekej.Dost dlouho trvá než se benzin dostane do válce.Já čekám cca.5 minut a protočím motor startérem.A zase čekám cca.5 minut.Na asi pátý nebo šestý pokus naskočí.Ale bez plynu a jen na sytič.Na plyn nešahej.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Sinner »

Zvodnatění benzínu, zaflákané - mokré svíce, suchej karburátor a slabá jiskra kvůli točením oslabené baterce.
Usušit svíce, nebo vyměnit, stříknout trochu benzínu rovnou do sání. Ale opravdu jen trošku jen aby si dejchla rovnou výparparů, dobít baterku a vyměnit benzín (pravděpodobně nejlepší za natural 98, Luckyus1 se v těch benzínech "vrtal" a přišel na to že to je jediný benzín který neobsahuje bio složky a tudíž ani vodu). No a potom to už snad pojede, po zimě je to vždy trochu problém. Já jel do servisu taky dodávkou. Prostě jsem už nenastartoval. Ale nic z toho co tady doporučuji jsem nedělal, byla ještě zima a bylo jednodušší sehnat tu dodávku ;) .
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od hroch »

Me to udelal jednou ,tak jsem vymenil benzin a napodruhy chytil.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od šimi »

Pravidelně začátkem ledna nastartuji a nechám zahřát na provozní teplotu.Na jaře potom nastartuju vždycky.Sice to chvíli trvá max.20 - 30 minut.Jak jsem psal,zkusím nastartovat a čekám.Přes zimu nechávám nádrž tak do poloviny naplněnou benzinem a vždycky to šlo.Vím že benzín"vodnatí",ale nikdy nebyl problém(ve čtyřtaktní sekačce mám benzín rok a taky jede :mrgreen: ).Dneska jsem ji byl poprvé projet a táhla suprově.
Mám ji přes zimu v garáži na špalkách (kvůli gumám)a jediné co kromě občasného připojení na nabíječku OPTIMATE mám,je nacpaný hadr v sání. :mrgreen: .
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Twin
Big motorkář
Příspěvky: 225
Registrován: úte 27. zář 2011 17:17:44

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Twin »

Sinner píše:Usušit svíce....
To je dobrý nápad, moje garáž je trochu vlhká díra.
šimi píše:co kromě občasného připojení na nabíječku OPTIMATE mám,je nacpaný hadr v sání.
K čemu je to dobrý?
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Sinner »

Já myslel mokré od benzínu. ;)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od hroch »

Ja vzdy natočil po zime napoprve tedy krome toho spatneho benzinu.
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od šimi »

[
šimi píše:co kromě občasného připojení na nabíječku OPTIMATE mám,je nacpaný hadr v sání.
K čemu je to dobrý?[/quote]
:mrgreen: Ani nevím,kdysi mě to někdo poradil,dělal jsem to už na starým Tatranovi 125,a dělám to pořád......prostě zvyk ;) .
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Vitouš »

Já používám přípravek do benzinu (musím se v garáži podívat jak se jmenuje).Je sice drahej 350,-kč 2 deci ale vždy bez problému nastartuji.Pokud bych vyměnil benzín v nádrži tak to vyjde dráž.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od LiborZ »

šimi píše:[
šimi píše:co kromě občasného připojení na nabíječku OPTIMATE mám,je nacpaný hadr v sání.
K čemu je to dobrý?

Na J350 se mně před pár lety stalo, že přes zimu nějaký drzý hlodavec vlezl do sání a rozhryzal vzduchový filtr :shock: Ten papír načuchlý benzínem musel být samá chuť a nebo ti hraboši chtěli mít aromatizovaný pelíšek.
Co bylo horší, tak tu samou zimu stihli v prosinci během 14 dnů odnosit půl zelené přepravky lískových ořechů :shock: :cry: :evil: Do dneška nechápu, jak to provedli, protože přepravka nebyla na podlaze, ale stála na kýblu.
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Zlobí, dlouho nestartuje - poraďte :'(

Příspěvek od Zeusik »

LiborZ píše:
šimi píše:[
šimi píše:co kromě občasného připojení na nabíječku OPTIMATE mám,je nacpaný hadr v sání.
K čemu je to dobrý?

Na J350 se mně před pár lety stalo, že přes zimu nějaký drzý hlodavec vlezl do sání a rozhryzal vzduchový filtr :shock: Ten papír načuchlý benzínem musel být samá chuť a nebo ti hraboši chtěli mít aromatizovaný pelíšek.
Co bylo horší, tak tu samou zimu stihli v prosinci během 14 dnů odnosit půl zelené přepravky lískových ořechů :shock: :cry: :evil: Do dneška nechápu, jak to provedli, protože přepravka nebyla na podlaze, ale stála na kýblu.


Jojojo hlodaci to je prevít loni mi zklydili dva ořehy a byl jsem nasran jento spadlo na zem bylo to fuč jsou to rychlíci :( :(
Odpovědět