Výdrž pneumatik Continental

Odpovědět
Uživatelský avatar
Boban01
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. srp 2011 20:02:41
Bydliště: Valašské Meziříčí

Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od Boban01 »

Zdravím, mám dotaz týkající se pneumatik Continental Escape pro Freewind. Přezouval jsem loni značně sjetoé gumy Pirelli, tak 1mm, při 14 800 km, na Continental Escape a teď jsem zjistil, že při 17 900 km tj 3100 km jsou gumy za polovinou životnosti. Uplně mě to vyděsilo. Sada stála kolem 5000 Kč, ale životnost je hrozná. NEBRAT!!! Máte někdo zkušenost s tímto druhem pneumatik?
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od J-Fox »

Na Freewindu jsem měl continental trail attack a ty byli super.
Na GSo jsem koupil Mitas E-10 a už nikdy více. Po 600km 50% pryč.
Teď mám continental TKC 80 a zatím to vypadá dobře. Cca 4000km a jen malé opotřebení.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od yuri13 »

Já mám vpředu Michelin Anakee a vzadu Michelin T66x.. Opotřebovávají se cca stejně a zatím mi vychází nájezd cca 2500km na 1mm vzorku.. Brzy budou pryč a pak je nahradí Mitas E-07.. :ugeek:

Btw.. Ty E-09 opravdu zmizely z 50-ti % za 600km ?!?! To je tedy rychta.. :shock:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
jahodak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 569
Registrován: pon 17. led 2011 23:02:12
Bydliště: Janov nad Nisou

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od jahodak »

Hele já pěju chválu jen na E-07 mám na nich cca.8000 a jsou v půlce.V terénu jedou dobře,jediný co nesnášej tak je mokrej asfalt :cry: .Kdyby jsi si je náhodou kupoval tak si hlídej DOTku ať ti neprodaj starý.Já jsem vždycky trval že maj bejt max. 3 měsíce starý a vždy to sehnali :) .A OVIN to snima i pěkně klopí na asfaltu 8-) a prej držej já jsem opatrnej na asfaltu :oops: .
FREEWIND Móóóóóóc líbit ale já už nemít :oops:
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od J-Fox »

yuri13 píše:Btw.. Ty E-09 opravdu zmizely z 50-ti % za 600km ?!?! To je tedy rychta.. :shock:
Ne E-10 tvrději že víc vydrží na asfaltu než E-09, ale je to blbost. E-09 má Plukovník a když já jsem měl 20% pryč, tak on měl skoro ještě chlupy.
Najel jsem na nich 600km a z toho 350 opravdu kochačka cca 90 zbytek do 130km/h
Před Albánií jsem je zul, by jsem nedojel ani tam.
Ale na těch TKC jezdím stejně a jsou v pohodě.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
kanko00
Pátá kolona
Příspěvky: 1367
Registrován: čtv 02. říj 2008 10:32:36
Bydliště: Slovensko

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od kanko00 »

TKC su tvrde...
... kolko ludi, tolko chuti... bleee bleee
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od J-Fox »

kanko00 píše:TKC su tvrde...
Když jsme v Albánii přezouvali tak řikám Plukovníkovi tvoje prázná 09 je stejně tvrdá jako moje nafouknutá TKC.
V porovnání s Mitas tvrdé rozhodně nejsou.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Boban01
Příspěvky: 8
Registrován: stř 17. srp 2011 20:02:41
Bydliště: Valašské Meziříčí

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od Boban01 »

No a jak je to s klopením u freewindu? Maník co mi gumy měnil, tvrdil, že jezdím blbě,že málo klopím a tak mám gumy sjeté středem a po okrajích jsou pořád ty sosáčky, ale i tak mi příjde 3000 km na pul gumy málo.. Jde to vůbec pořádně naklonit, vždyť to není sporťák ale enduro, stupačkou snad dřít nejde?????
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od yuri13 »

Boban01 píše:No a jak je to s klopením u freewindu? Maník co mi gumy měnil, tvrdil, že jezdím blbě,že málo klopím a tak mám gumy sjeté středem a po okrajích jsou pořád ty sosáčky, ale i tak mi příjde 3000 km na pul gumy málo.. Jde to vůbec pořádně naklonit, vždyť to není sporťák ale enduro, stupačkou snad dřít nejde?????
Kde je vůle, tam je cesta.. Enduro, nebo motardy právě můžeš klopit nejlíp, protože ho z toho vždy snadno zvedneš.. A podle maníků z Mitas (mluvil jsem s jedním ze zkušebních jezdců) se dají i E-09 klopit až na hranu.. Jen za mokra bych to moc nezkoušel.. :D ;) :ugeek:

P.S.: Kamarád s XT660 na Mitas E-08 občas i škrtne, chuděrce dává čočku.. Já klopím taky dost - když je potřeba - ale neškrtnul jsem.. Zatím.. Mám Michelin Anakee (vpředu) a T66x (vzadu).. 8-)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od yuri13 »

J-Fox píše:
yuri13 píše:Btw.. Ty E-09 opravdu zmizely z 50-ti % za 600km ?!?! To je tedy rychta.. :shock:
Ne E-10 tvrději že víc vydrží na asfaltu než E-09, ale je to blbost. E-09 má Plukovník a když já jsem měl 20% pryč, tak on měl skoro ještě chlupy.
Najel jsem na nich 600km a z toho 350 opravdu kochačka cca 90 zbytek do 130km/h
Před Albánií jsem je zul, by jsem nedojel ani tam.
Ale na těch TKC jezdím stejně a jsou v pohodě.
Sory, upsal jsem se.. Takže E-10.. Mno.. A E-09 se tedy jeví, jako lepší, jo? I ve předu? Protože jsem slyšel, že nej-kombinace je prý E-10 vpředu a E-09 vzadu.. Opět informace on maníka z Mitasu.. :shock: :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od Maxton »

Že se stupačka nedá ? Jak bláhové tohle tvrdit ... zeptej se jak mém Freewindovi lítal Vitouš .... a u mě si taky holka moc roviny neužije .. před freewindem jsem měl motárda :lol: :twisted: .... já už stupačkou škrtl :D ale jak je zespoda gumová, tak sem to malinko odloupl tu gumu :D .. pneu Metzeler tourance sjetý jak prase :D .... PS.: mám v přední vydli hustší olej ... a zadní centrál na tvrdo :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od J-Fox »

yuri13 píše:
J-Fox píše:
yuri13 píše:Btw.. Ty E-09 opravdu zmizely z 50-ti % za 600km ?!?! To je tedy rychta.. :shock:
Ne E-10 tvrději že víc vydrží na asfaltu než E-09, ale je to blbost. E-09 má Plukovník a když já jsem měl 20% pryč, tak on měl skoro ještě chlupy.
Najel jsem na nich 600km a z toho 350 opravdu kochačka cca 90 zbytek do 130km/h
Před Albánií jsem je zul, by jsem nedojel ani tam.
Ale na těch TKC jezdím stejně a jsou v pohodě.
Sory, upsal jsem se.. Takže E-10.. Mno.. A E-09 se tedy jeví, jako lepší, jo? I ve předu? Protože jsem slyšel, že nej-kombinace je prý E-10 vpředu a E-09 vzadu.. Opět informace on maníka z Mitasu.. :shock: :ugeek:
E-10 seděla úplně nádherně v terénu taky super.
E-09 na zadek je určitě lepší než E-10. Dopředu by jsem nedával ani jednu, a kdyz už tak E-10.

Na předku jsem měl rovnou TKC. Na předek si jsem jistej že jinou než TKC dávat nebudu. Malé opotřebení a super drží. Byl jsem se podívat v garáži a jezdím je až do kraje.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od J-Fox »

Boban01 píše:No a jak je to s klopením u freewindu? Maník co mi gumy měnil, tvrdil, že jezdím blbě,že málo klopím a tak mám gumy sjeté středem a po okrajích jsou pořád ty sosáčky, ale i tak mi příjde 3000 km na pul gumy málo.. Jde to vůbec pořádně naklonit, vždyť to není sporťák ale enduro, stupačkou snad dřít nejde?????
Je to jenom v hlavě, jak v terénu, tak na silnici.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od Vitouš »

Boban01 píše:Zdravím, mám dotaz týkající se pneumatik Continental Escape pro Freewind. Přezouval jsem loni značně sjetoé gumy Pirelli, tak 1mm, při 14 800 km, na Continental Escape a teď jsem zjistil, že při 17 900 km tj 3100 km jsou gumy za polovinou životnosti. Uplně mě to vyděsilo. Sada stála kolem 5000 Kč, ale životnost je hrozná. NEBRAT!!! Máte někdo zkušenost s tímto druhem pneumatik?
S Continentalama nemám zkušenost ale měl jsem na Freewindu silniční gumy Dunlop a ty ikdyž byli velmi měké tak zadní guma mě vydržela 8000 km a na přední gumě nebylo znát opotřebení skoro žádné.Máš správně vycentrované napínáky na obou stranách :?: aby se guma neodvalovala šikmo. :!:
Jinak jak si se ptal v jiném dotazu zda se dá wětrák vůbec klopit tak ti můžu potvrdit že se dá a to dost značně. ;) Že nekecám by ti mohli potvrdit mnozí tady na fóru s kterýma jsem byl někdy na vyjíždce. :P Jak píše Foxík je to v hlavě dále trochu vyježděnosti a slušný pneu. :idea:
Uživatelský avatar
Household
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 534
Registrován: stř 01. říj 2008 7:34:00
Bydliště: Slovensko

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od Household »

Keď som nemal Juniora tak som nemal problém si škrtnúť stupačku. Ešte že sú vyklápacie :lol: Aj tak už mám nové :oops:

Teraz mám Juniora a aj blok v mozgu, dokonca aj fúziky si šetrím na nových gumách. :oops:
Skúšal som sa viesť aj na chopri - Suzuki Intrúder, ale švagor mi ho vzal po 10 km. Čo zákruta to iskra. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Strašná to motorka, na tom sa dá isť len rovno :shock:

Poznámka: Dúfam, že mi neprepne na zraze a ..... zoderiem si tak chránené fúziky :P
Jazdím posledný. ;)
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od Sinner »

Household píše:
Poznámka: Dúfam, že mi neprepne na zraze a ..... zoderiem si tak chránené fúziky :P
Jazdím posledný. ;)
Tak to ti buď přepne, nebo ti ujedeme, ja se budu snažit být někde na začátku ale určo ne mezi prvními 8-) . Jako poslední, musíš jet docela "kudlu" aby si stačil :)
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od J-Fox »

Sinner píše: Jako poslední, musíš jet docela "kudlu" aby si stačil :)
Přesně tak, poslední jak dojíždí jede nejrychleji.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
Vitouš
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 888
Registrován: stř 01. říj 2008 12:39:16
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od Vitouš »

[quote="Household"]Keď som nemal Juniora tak som nemal problém si škrtnúť stupačku. Ešte že sú vyklápacie :lol: Aj tak už mám nové :oops:

Teraz mám Juniora a aj blok v mozgu, dokonca aj fúziky si šetrím na nových gumách. :oops:
Skúšal som sa viesť aj na chopri - Suzuki Intrúder, ale švagor mi ho vzal po 10 km. Čo zákruta to iskra. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Strašná to motorka, na tom sa dá isť len rovno :shock:

Josef co to bylo za Intrudra?To musela být jedině intruder 1500 ten je těžkej a moc se sním nedá zatáčet.Já mám Intrudra 1400 a dá se sním jet do zátáček docela rychle(samozřejmě ne jako s Versisem nebo wětráčkem)dokonce jsem na introši ujel i Maiklovi s jeho BMW :P
Uživatelský avatar
Zeusik
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 556
Registrován: pát 10. črc 2009 17:32:58
Bydliště: stredočeky kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Výdrž pneumatik Continental

Příspěvek od Zeusik »

Vitouš píše:
Boban01 píše:Zdravím, mám dotaz týkající se pneumatik Continental Escape pro Freewind. Přezouval jsem loni značně sjetoé gumy Pirelli, tak 1mm, při 14 800 km, na Continental Escape a teď jsem zjistil, že při 17 900 km tj 3100 km jsou gumy za polovinou životnosti. Uplně mě to vyděsilo. Sada stála kolem 5000 Kč, ale životnost je hrozná. NEBRAT!!! Máte někdo zkušenost s tímto druhem pneumatik?
S Continentalama nemám zkušenost ale měl jsem na Freewindu silniční gumy Dunlop a ty ikdyž byli velmi měké tak zadní guma mě vydržela 8000 km a na přední gumě nebylo znát opotřebení skoro žádné.Máš správně vycentrované napínáky na obou stranách :?: aby se guma neodvalovala šikmo. :!:
Jinak jak si se ptal v jiném dotazu zda se dá wětrák vůbec klopit tak ti můžu potvrdit že se dá a to dost značně. ;) Že nekecám by ti mohli potvrdit mnozí tady na fóru s kterýma jsem byl někdy na vyjíždce. :P Jak píše Foxík je to v hlavě dále trochu vyježděnosti a slušný pneu. :idea:

No co říka Vitouš mužu potvrdit Dunlopy jsem sedlal taky a byly na cestu vyborne dokonce jsem na nich udělal 14000 km na zadni a co na nich dokazal Vitouš občas klopit bylo asi na hraně ale na jedničku zvladnuto :lol:
Odpovědět