Cukání motoru

Odpovědět
marst

Cukání motoru

Příspěvek od marst »

Ahoj,
měl jsem Freewinda v servisu, kde mi seřídili ventily, karburátory, vyměnili svíčky, ložiska v kolech,...
Od té doby mi ale motorka cuká při rychlostech do 60km/h, když jedu konstantní rychlostí a přidávám jen malinko plyn. nejvíc je to znát, když jedu cca 35-40km/h na dvojku. Jinak při větším přidání plynu táhne motorka normálně a při zavření plynu taky necuká, pouze trochu bublá do vejfu...
Přijde mi to divné, když se to tak začalo chovat vlastně po seřízení. Prý museli všechny ventily trochu poladit a karburátory taky, zkontrolovali synchronizaci...
Zkusil jsem dát tedy aspoň na zkoušku starý svíčky, ale při těch se to chová stejně... Takže svíčkama to nebude...
Mám podezření na ty karburátory, ale když jsou teď seřízený, tak co by tedy s nima bylo?
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od yuri13 »

Já bych dal stroji trochu času se popasovat s novým nastavením.. Možná bych jím zkusil prohnat třeba jednu plnou nádrž 100oktanového benzinu Shell V-Power Racing, motoru to jen prospěje.. Snad ti tu ale někdo poradí třeba něco lepšího.. :ugeek:

P.S.: Seřízení.. Ne vždy, když se něco seřídí, tak to prospěje.. A taky se to ne vždy povede.. Na druhou stranu, třeba se teď projevuje opotřebení nějaké součástky v karburaci, která byla předtím nepřesným nastavením "skrytá".. Ale nechci tě strašit, třeba se to zaběhne a bude to vpohodě.. ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: Cukání motoru

Příspěvek od šimi »

Zkus ještě vyprat v jarové vodě vzduchový filtr a po vysušení ho nastříkat olejem na filtry.Dělám to pokaždé když cuká (a to cuká taky jen v určitých otáčkách)a to cca.každých 2000km.Po vyčištění je ten rozdíl znát.Je možné že po seřízení potřebuje v určitých otáčkách jiné množství vzduchu a filtr mu ho tím zanešením nemůže dát.
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
Uživatelský avatar
DEEP
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 671
Registrován: sob 01. lis 2008 14:37:48
Bydliště: Hradek nad Nisou Okr. Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od DEEP »

TYjsi videl na vlastni oci jak ti delali ventyly a karbce? :lol: :lol: :lol:
V dnesni dobe nemuzes nikomu verit.Ja kontroluju ventyly na free cca kazdych 12000km a za tu dobu jsem utahl jen jeden vyfukovy Jinak ma uz Free nalitano neco prez 35000km.A co se tyce karbcu synchronizace je rovnani klapek ta by spis prospela nez uzkodila.Filtr jak Pise Simi tak na ten bych taky asi juknul ale ja osobne ho po vyprani v jarove vode a po vyschnuti namocil do polosintetyky 20w-40 vyzdimal a nechal vykapat .A soupl jsem ho zpet.Spreje na filtry.Nic proti Simi ale to je lepidlo a dostat je pak z filtru dolu je mnooooooohem tezsi.Pouzival jsem na to Shell .Castrol a Motul.A osvedcil se nakonec Castrol Magnatec 20w-40 prosty olej do motoru . ;) ;) ;)
Co je stary,to je dobry ...
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od hroch »

presne v manualu je taky rachat v oleji :)
x x x jinak to neumim
marst

Re: Cukání motoru

Příspěvek od marst »

Tak já už od toho servisu najel skoro 1000km. A cuká to furt. Vzduchový filtr jsem čistil a naolejoval asi před 2 měsíci, ale pro jistotu jsem ho dnes vyčistil znova a zítra kouknu ještě na palivový filtr, pak můžu ještě zkusit ten 100oktaneovej benzín. Jinak karburátor si sám nepoladím.
Ono to cuká právě jen v těch nízkých rychlostech, tak do 50km/h, nejvíc na jedničku a dvojku, a s růstem rychlosti to klesá. A cuká to jen když přidávám jen malinko plyn, když jedu konstantní rychlostí, nebo mírně zpomaluji/zrychluji....
Asi pak ještě zavolám do toho servisu, jinak už nevím...
Uživatelský avatar
J-Fox
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 460
Registrován: stř 01. říj 2008 21:47:26
Bydliště: Votice
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od J-Fox »

marst píše:Tak já už od toho servisu najel skoro 1000km. A cuká to furt. Vzduchový filtr jsem čistil a naolejoval asi před 2 měsíci, ale pro jistotu jsem ho dnes vyčistil znova a zítra kouknu ještě na palivový filtr, pak můžu ještě zkusit ten 100oktaneovej benzín. Jinak karburátor si sám nepoladím.
Ono to cuká právě jen v těch nízkých rychlostech, tak do 50km/h, nejvíc na jedničku a dvojku, a s růstem rychlosti to klesá. A cuká to jen když přidávám jen malinko plyn, když jedu konstantní rychlostí, nebo mírně zpomaluji/zrychluji....
Asi pak ještě zavolám do toho servisu, jinak už nevím...
Podle mě, zbytečně čekáš.
Pokud to opravdu dělá od toho seřízení, tak jim to tam odvez zpátky a normálně to reklamuj.
Když budeš zbytečně čekat, tak se ti pak akorát na nějakou teklamaci vysmějou.
Čekat že se to srovná samo, je podle mě blbost.
Kdo druhému jámu jámu... až se ucho utrhne.
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od hroch »

ja sy myslim ze to cukani na nizky otacky na 1 a dvojku bude delat prodleva na retezu na zadnin kolo.jak jedes stejne rychle tak motor chvily brzdi a pak pridava a napina se retez.na neutral to dela taky nebo ne?zkus si dopnout retez.takhle po netu se to resi spatne :)
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
Chozze1
Motorkář
Příspěvky: 67
Registrován: čtv 29. črc 2010 12:06:45
Bydliště: Příkazy

Re: Cukání motoru

Příspěvek od Chozze1 »

Bych to taky viděl na ten řetěz. Konstantní rychlost kolem na 1 nebo dva není ještě dostatečná rychlost na to, aby se vůle řetězu přestala projevovat. Nehledě na to, že na jedničku či dvojku stačí opravdu minimální pohnutí s plynem a ten krouťák kór jednobuchu musí jít někde poznat.
marst

Re: Cukání motoru

Příspěvek od marst »

No já si právě vyzvedl motorku a hned jsem jel na prodlouženej víkend pryč, takže jsem tam tu motorku nemohl vrátit, a když jsem se vrátil, tak už jsem měl na tachu o 1000km víc... A teď zas pochybuju, že by to šlo nějak reklamovat...
Jinak řetěz jsem měl před servisem hodně volnej, tak mi to trochu přitáhli, takže má teď vůli tak akorát... Na něm mám najeto asi 12000km a vypadá jak novej, zkoušel jsem ho celej přeměřit kalibrem, a ani neni nerovnoměrně vytahanej...
Jediný, co mě trochu znepokojovalo, bylo to, že mám volné přední řetězové kolečko, toho už jsem si všiml dříve a prý je to tak v pořádku, že ta vůle je normální... I když teda mně přijde celkem velká, ale tak asi to tak má být...
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání motoru

Příspěvek od hroch »

kdyby to delal motor tak to podle me bude delat na vsechny kvalty ,jinak sy to neumim vysvetlit
x x x jinak to neumim
marst

Re: Cukání motoru

Příspěvek od marst »

tak ono na vyšší stupně, třeba na pětku, to necuká, protože už přidávám víc plynu, aby to jelo...
a navíc nějaký kucknutí v karburátoru už pak s tou motorkou moc necukne... asi jako když bych cuknul plynem na dvojku a na pětku, tak na pětku to taky už tak neškubne motorkou...
zítra to projedu na 100oktan od ömv, tak uvidím, jestli bude nějaká změna...
teď dosušuju vzduchovej filtr a vyčistil jsem i palivovej, ale prakticky byl stejně čistej, jen u sítka rezervy tam bylo trochu bordelu...
marst

Re: Cukání motoru

Příspěvek od marst »

tak jsem zkusil všechno možný, i ten 100oktan., ale furt to cuká stejně, takže jsem se domluvil, že to hodím zpátky do toho servisu...
akorát jsem si zapomněl dotáhnout ty 2 šroubky pod displejem, takže jsem je po cestě ztratil :cry:
marst

Re: Cukání motoru

Příspěvek od marst »

tak bych řekl, že už se to srovnalo, v servisu to projeli 2 technici a prej to necuká, zkusil jsem ještě jinýho mechanika, ten mi ještě znova zkouknul karbce a ventily a vyměnil nějaký těsnění a vypadá to, že se to zklidnilo... Nebo spíš hledám chyby kde nejsou a to cukání byl asi jen krátkodobý projev po tom seřízení a teď mám za cukání i to, že jedu po nerovný silnici :) takže to přestanu řešit a začnu radši jezdit...
Od tý doby, co jsem měl možnost se svézt na novým V-Stromu, tak furt asi hledám chyby na Freewindu :D
Odpovědět