pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Odpovědět
Uživatelský avatar
silvester
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30. pro 2011 23:33:33

pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od silvester »

Nazdar kolegovia! Mam problem s moto,konecne uz aj pocasie zacalo priat a ja sa chcem vozit no ja z vozenia nemam ziadny pozitok lebo tej mojej mrche riadne sibe.Po prejdeni niekolko kilometrov zacne vynechavat a strielat do vyfuku reaguje ked dam dialkove a smerovku popripade zasvietim aj brzdu,potom ide normalne.Stalo sa mi to aj po prejdeni 80 km.Uz som v koncoch, urobil som vsetko co sa len dalo precistil karburatory dal nove sviecky vsetky kable som prestriekal kontoxom vsetky spoje ale nic nepomaha! Myslim ze je to nieco s dobijanim ci nieje v cudu regler. Prosim napiste mi ci niekto kto s tymto uz mal podobny problem a co pomohlo!! Dakujem Silvester!!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od hroch »

zkusil by som premerat regulator kolko dobija
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od yuri13 »

Jojo.. Už jsem o tom někde četl.. Proměřit regulátor dobíjení (to jako první) a pak i zbytek dobíjecí soustavy.. Pokud je motorka starší a nebyla udržovaná, tak třebas i zkontrolovat uhlík (uhlíky?) buzení alternátoru.. :ugeek:
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od LiborZ »

Na regulátor mně to nepřipadá. Já jsem s ním měl problém hned po koupi winda. Cestou domů od prodeávajícího jsem se zastavil u pumpy natankovat (po cca 40 km) a už jsem nenastartoval. :cry: Voltmetr ukazoval něco málo přes 9 V :shock: a to je na protočení motoru starterem fakt málo :( Musel jsem roztláčet, což s externí :oops: výpomocí zabralo. Potom jsem rychle bez světel šupajudil domů, než se setmí. Zbývajících 35 km jsem dojel jen na baterku, která už toho měla plné kecky, ale motor jel bez jediného škytnutí :D Do výměny regulátoru jsem jezdil do práce a po okolí (cesty do 30-40 km) stylem nabíječka v garáži - cesta - nabíječka - cesta... To trvalo zhruba dva týdny, než přišel nový regulátor a s chodem motoru jsem neměl jediný problém 8-)
Uživatelský avatar
silvester
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30. pro 2011 23:33:33

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od silvester »

Stale si stym neviem rady! fakt nikto nevie co by tomu mohlo byt? Ten regler dobija aj sme ho merali.Mal som vybitu bateriu uz ani nechcela tocit,po prejdeni niekolko desiatok kilometrov starovala perfektne tak ze asi dibija dobre. Verim tomu ze je to malickost na ktoru neviem prist.
Uživatelský avatar
silvester
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30. pro 2011 23:33:33

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od silvester »

Uhlik alternatora??? kde sa to nachadza? predpokladam ze v motore na lavej strane ale pokial viem zapalovanie je v oleji tak teraz neviem!
Uživatelský avatar
Sinner
Moderátor
Příspěvky: 1792
Registrován: stř 01. říj 2008 17:09:56
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od Sinner »

někde pod krytem karteru (snad napravo) je snímač otáček. Podívej se jestli není špinavý. Vím o Wětráku kterej takhle blbnul. Mám to ale jen z doslechu. Byl na něm jen nějakej tenkej film bordelu kterej se strhnul šroubováčkem a bylo po potížích.
ɐɹoɟ oɥıuznʞsıp ɹoʇɐɹǝpoɯ
Všechno co je príma, je buď nebezpečné, zakázané, drahé a nebo se po tom tloustne.
"Piješ?" Pokud je to otázka, tak ne, pokud je to nabídka, tak ano!
stragen
Motorkář
Příspěvky: 72
Registrován: úte 08. kvě 2012 18:35:53
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od stragen »

Taky jsem vcera jel a strilel jsem si do vejfuku jak z kanonu.Pritelkyne jela za mnou a rikala,ze se boji. Mno ted jsem v praci,az dorazim domu musim zjistit jestli karburator a nebo regulator.Doufam,ze jen karburator.Moto dlouho stalo a za pet let najezdilo jen 1200km s tim,ze na to nikdo nesahl za tech pet let
stragen
Motorkář
Příspěvky: 72
Registrován: úte 08. kvě 2012 18:35:53
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od stragen »

A jeste mi nedrzi otacky. Proste to bez sytice nebo bez plynu chcipne.pod plynem neni problem.
Uživatelský avatar
LiborZ
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 571
Registrován: úte 29. čer 2010 21:36:04
Bydliště: Prušánky

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od LiborZ »

stragen píše:A jeste mi nedrzi otacky. Proste to bez sytice nebo bez plynu chcipne.pod plynem neni problem.
Možná to chce jen seřídit volnoběh a důvodem střílení bývá špatná bohatost směsi. Řekl bych, že oba příznaky ukazují na karburátor.
stragen
Motorkář
Příspěvky: 72
Registrován: úte 08. kvě 2012 18:35:53
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od stragen »

Tez si to myslim,jen jsem v praci a nemuzu to ted resit
stragen
Motorkář
Příspěvky: 72
Registrován: úte 08. kvě 2012 18:35:53
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od stragen »

Tak jsem si rikal,ze zavolam do servisu kolik by me stalo to serizeni karburatoru, pretesneni napinaku rozvodovyho retezu,vymena oleje a brzdovky a prej 3-4 tis.spis ty 4.... ty voe vzdyt jevtam material za tis korun....no nic.pudu ladit manual.kdyby se o vikendu nekdo nudil muze se stavit a pomoci poradit.vyndam gril
Uživatelský avatar
Maxton
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 486
Registrován: pon 30. kvě 2011 16:35:46
Bydliště: Hřebeč - Okres Kladno
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od Maxton »

škoda že bydlíš tak daleko od Kladna ... Je tu hamouz... servis do kteryho jezdim furt ... a je to super, nebo alespon já sem nikdy neměl problém ... zrovna ted je tam na seřízení karburátorů, cena 460 kč ... a to přetěsnění napínáku by bylo max 1000 kč :-)
Motorka prodaná :-( .. Bude nová, tentokrát černá a vymazlená... Peníze už jsou, ale nabídka mizivá a poptávka náročná :D
Uživatelský avatar
šimi
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 860
Registrován: ned 05. říj 2008 13:39:33
Bydliště: Zbýšov u Brna

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od šimi »

stragen píše:Tak jsem si rikal,ze zavolam do servisu kolik by me stalo to serizeni karburatoru, pretesneni napinaku rozvodovyho retezu,vymena oleje a brzdovky a prej 3-4 tis.spis ty 4.... ty voe vzdyt jevtam material za tis korun....no nic.pudu ladit manual.kdyby se o vikendu nekdo nudil muze se stavit a pomoci poradit.vyndam gril
Mám dobrýho servisáka z Prštic.Na jednoválcový endura fakt machr.A je levnej,dělá to ve volným čase.Mýho Freewa dal do kupy tak,jak nikdy nejezdil.Telefon na něj Ti pošlu do zprávy,kdyby jsi měl zájem. ;)
Všude dobře,doma manželka...

I pád na hubu,je pohyb směrem dopředu !
stragen
Motorkář
Příspěvky: 72
Registrován: úte 08. kvě 2012 18:35:53
Bydliště: Vyškov
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od stragen »

Budu rad.dekuju.jeste uvidim jestli to bude v patek nad me sily.ted jsem v Praze.
Uživatelský avatar
Bacalar
Big motorkář
Příspěvky: 107
Registrován: stř 21. bře 2012 11:48:00
Bydliště: Chudčice

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od Bacalar »

simi me si ho taky slibil
rv. 1999, najeto 56780 km, D.I.D. 525 zlatej, Blastry, vyhřivané rukojeti SatoII, padáky a stojan by Rimmerak, topcase, 12v zasuvka
Breby

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od Breby »

Mám podobný problém, občas mi přestane z ničeho nic jet. Zastavím chytne na brnk, ale za chvilku jde motor nepravidelně a po přidání plynu opět zdechne. Už byla ve dvou servisech a nikdo na nic nepřišel. Jen úplnou náhodou jsem zjistil, že při rozsvícených světlech to nedělá. Rozborka přepínače světel a vedení ke světlům nic neodhalila. Jelikož nemám moc času tak jezdím a neřeším, ale do Prštic to mám přes kopec a tak bych se přidal i se svým kouskem.
Uživatelský avatar
silvester
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30. pro 2011 23:33:33

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od silvester »

Chlapi dnes nastal pokrok z motorkou motorka stale nesla ako mala na stastie! Rychlo som utekal k elektrikarovi a ten zistil podstatnu vec a to : motorka dobija na 18 voltou a to je jasne ze je regler v cudu! Uz som ho aj objednal vymenim a uvidim!!! Napisem!
Uživatelský avatar
hroch
Pátá kolona
Příspěvky: 1200
Registrován: čtv 02. říj 2008 14:57:52
Bydliště: pribram bohuzel
Kontaktovat uživatele:

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od hroch »

hroch píše:zkusil by som premerat regulator kolko dobija
ale ale ale jakobych to nerikal
x x x jinak to neumim
Uživatelský avatar
silvester
Příspěvky: 11
Registrován: pát 30. pro 2011 23:33:33

Re: pomooooc! vynechava motor čo je s tym!!!!

Příspěvek od silvester »

Konecne opravene bol to regler! dakujem za Vase postrehy!
Odpovědět