Jaké Blinkry na Freewa (LED) ???

Odpovědět
Uživatelský avatar
TommyMe
Motorkář
Příspěvky: 73
Registrován: čtv 04. lis 2010 19:45:19

Jaké Blinkry na Freewa (LED) ???

Příspěvek od TommyMe »

Ahojte kolegové,
chtěl bych na svého Freewa nějaké hezčí blinkry. Možná bych šel do diod.
Nechci,aby zase byly malé. Ty moje blinkry už jsou takové deformované a sklíčka taky nic moc.
12let se na nich dost podepsalo :)

Co LED diodové blinkry obnáší? Musí tam být nějaké odpory nebo už to má dnes v sobě?
Bude to dělat nějaký bordel s přerušovačem? např. Rychlé blikání,atd.?
Co homologace? Jaká musí být? Zrovna půjdu na technickou.Ať neprojdu :)
Máte nějaké doporučení? Nějaké co by pěkně pasovaly a dobře se montovaly?

Moc velké Díky za Vaše příspěvky.
TommyMe
PS. Vždy s větrem v zádech :)
První rok s Freewem a naháním všechny 6stovky atd.
A hlavně mohu jet kamkoliv : ) :)
Uživatelský avatar
Meldar
Big motorkář
Příspěvky: 152
Registrován: ned 09. lis 2008 21:42:52
Bydliště: Trutnov

Re: Jaké Blinkry na Freewa (LED) ???

Příspěvek od Meldar »

Já mám led blinkry vypadáto velice dobře a dá se říct že jsou nezničitelný.Nikdy ti nepraskne ledka a vydržej větší nárazy.Na technický uplně v pohodě.Tudle jsem byl a moc mi je chválili.Mají totiž větší svítivost.Mrkni na muj profil.Jaký typ to je ti nepovim takhle jsem to už koupil.
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké Blinkry na Freewa (LED) ???

Příspěvek od yuri13 »

Ahoj!

LED blinkry si vyber podle libosti.. Odpory tam v žádném případě nedávej!!! Je to drahé a zbytečné.. Potřebuješ jiný přerušovač, který LEDkové blinkry snese a nebude s nimi blikat rychle.. Vyrábí ho např. firma Koso.. Navíc na přední blinkry budeš potřebovat takové destičky kvůli montáži, protože originální blinkry mají speciální uložení, ne klasický "dutý závit".. No a pochopitelně neoriginální blinkry mají tzv. univerzální konektory, které nepasují do Suzukáckých (každá společnost má svoje speciální), takže ještě redukce..

Samozřejmě ty destičky si můžeš udělat sám.. Já jsem si oměřil originál (drží na dvou šroubcích) a udělal si dvě podložky z hliníkového plíšku o tloušťce 1mm, který jsem pak stříkl na černo..

Co se redukcí konektorů týče, taky si můžeš pomoct sám a to tím, že ustřihneš přívody s konektorem, co ti zbude na origo blinkrech, oholíš konce, zavlíkneš do těch univerzálů na nových blinkrech a zatáhneš to smršťovací bužírkou..

Přerušovač pak buď Koso, který se ti tam ale bude blbě dávat, takže bych spíš doporučil tohle:

http://aukro.cz/prerusovac-led-blinkru-i2101648717.html

A ještě jedno zdůrazňuji: Žádné prasečiny s rezistory!!! Na motorce je to řešení amatérů, co lezou, kam nemají.. Hawk! ;)

P.S.: Homologaci neřeš.. Jen ať to nejsou nejaké provokativní mini-mršky, přeci jen je potřeba být vidět! A to i za přímého slunce.. Takže hodně zdaru s výběrem!
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Honzejk
Big motorkář
Příspěvky: 131
Registrován: pát 05. lis 2010 11:10:35
Bydliště: Vsetín

Re: Jaké Blinkry na Freewa (LED) ???

Příspěvek od Honzejk »

Homologaci neřeš... Až Tě někdo srazí aspoň bude osvobozenej :)) .....
Free Wind
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké Blinkry na Freewa (LED) ???

Příspěvek od yuri13 »

Pravda.. Já jsem to myslel z pohledu STK.. Proto taky píšu, aby to nebyly nějaké mrchy, co skoro nesvítí.. Co se mě týče, LEDky jsou fajn, ale žárovky jsou jistota..;) Hlavně na enduro.. Až s tím někde praští, budou ho LEDky mrzet.. Ale je to každého věc.. 8-)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
honza780
Big motorkář
Příspěvky: 147
Registrován: čtv 28. čer 2012 13:29:43
Bydliště: Brno

Re: Jaké Blinkry na Freewa (LED) ???

Příspěvek od honza780 »

Já mám tyhle.Jsou to halogeny.Všechny jsou zadní akorát dva pravý a dva levý.
Obrázek
Obrázek
Zeptáš-li se, budeš 5 minut vypadat jako blbec.Nezeptáš-li se,budeš blbcem po celý život
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké Blinkry na Freewa (LED) ???

Příspěvek od yuri13 »

honza780 píše:Já mám tyhle.Jsou to halogeny.Všechny jsou zadní akorát dva pravý a dva levý.
Obrázek
Obrázek
Tak průběžně informuj, esi ti nepraskají žárovky.. Jsou pěkně mastné.. Já už jednu měnil a to jsem s nimi najel asi 3500km.. :( LEDky by byly fajn.. Možná je časem vrznu dopředu, ale vzadu si nechám originály.. Záď by bez nich byla prázdná a i z bezpečnostního hlediska mám vzadu raději větší svítilny.. ;)
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Odpovědět