Pružina zadního tlumiče

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jelenvriji
Příspěvky: 46
Registrován: sob 19. říj 2013 17:34:15
Bydliště: Chodov

Pružina zadního tlumiče

Příspěvek od Jelenvriji »

Zdravim kolegové. Už jste někdo řešil výměnu pružiny zadního tlumiče? Kde by se dala sehnat a za kolik? Pokud použít progresivní a nebo naopak nepoužít? Zdá se mi, že už jí mám unavenou a jelikož má můj wind 70 000km, tak by si i výměnu zasloužila. Na PartsDepotu mají jen komplet origo tlumič za raketu a to raději pojedu na dovču za ty prachy. Díky za postřehy
Uživatelský avatar
Rimmerak
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 870
Registrován: pon 17. lis 2008 0:13:35
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružina zadního tlumiče

Příspěvek od Rimmerak »

Pokud jsi schopen jí oměřit a nakreslit nebo na čas oželit, tak ti novou vyrobí v pružinárně. Mám takový pocit, že zrovna třeba tyhle http://www.invelplus.cz/cz/uvod/ umí vyrobit jak podle výkresu (samozřejmost) tak i podle vzoru. Samozřejmě vyrobí buď kopii, nebo i tvrdší, měkčí, progresivní. Co si řekneš. Zkus to v pár firmách poptat, pdole mě to bude tak do 2500kč za kus, kdyby se jich dělalo víc, tak to bude i za míň. Hoši z DR650 fóra si je nechávali dělat asi v 10ks sérii a tuším že za ně dávali něco přes 1500kč. Ale to bych kecal, už se nepamatuju.
R 1997, od 37000km, teď 78000 km.
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružina zadního tlumiče

Příspěvek od yuri13 »

Já mám přes 76 000 km a Freewind celý svůj život jezdil plnou nálož.. Letos jsem se vrátil z Albánie a tlumiče zatím poslušně drží.. :) Máš zadní tlumič správně nastavený? (čímž tě nechci urazit, já ho měl od minulého majitele rozhašený a po správném nastavení byla z Freewa najednou úplně jiná motorka, na zadku se dá nastavit totiž jak předpětí, tak i útlum) :ugeek:

Takže za mě spíš jdi do té dovči.. :D
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Jelenvriji
Příspěvky: 46
Registrován: sob 19. říj 2013 17:34:15
Bydliště: Chodov

Re: Pružina zadního tlumiče

Příspěvek od Jelenvriji »

píše: yuri Máš zadní tlumič správně nastavený? (čímž tě nechci urazit, já ho měl od minulého majitele rozhašený a po správném nastavení byla z Freewa najednou úplně jiná motorka, na zadku se dá nastavit totiž jak předpětí, tak i útlum) :ugeek:

Jestli je správně, to opravdu nevim a asi taky neni. Pružinu sem stáhl skoro na doraz (chybí cca 1-2cm) a štělování útlumu mám taky na doraz. To znamená, že sem pod krytkou zatočil dle směru hodinových ručiček (do prava) až na konec. A při shoupnutí slyšim jak tlumič zpívá. Při otočením do leva ho neslyšim a rozdíl je tak zanedbatelný, že ho při vysoké zátěži ani nepoznám. A co teď?
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružina zadního tlumiče

Příspěvek od yuri13 »

Pružina by měla mít na maximální utažení délku 160mm (se zadním kolem v luftě).. Na tuhle délku by měl útlum být nastavený skorem na maximum, i když úplné bych asi nedával..

Výchozí nastavení z výroby by mělo být, pružina na 170mm a 13 kliknutí stavěcího šroubu tlumiče.. Těch 13 kliknutí se počítá při povolování z plně utaženého.. Já mám nastaveno 165mm (je fuška to měřit, já jsem si na to udělal takový měrkový drát, který jsem k pružině přikládal) a 10 kliknutí..

Ještě to zkus takhle.. ;) Ale je možné, že jestli někdo s tím tlumičem před tebou laboroval, tak mohl klidně pružinu přetáhnout.. Tím se spolehlivě zničí, protože její materiál dostaneš za mez pružnosti.. :(
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Uživatelský avatar
Jelenvriji
Příspěvky: 46
Registrován: sob 19. říj 2013 17:34:15
Bydliště: Chodov

Re: Pružina zadního tlumiče

Příspěvek od Jelenvriji »

Ok zkusim a v pátek to vyzkoušim při plném zatížení. Jedu na Respect, tak to kdyžtak cestou budu dolaďovat. Děkuji za radu. pokud to nepomůže, tak hold se dám druhou cestou Rimmerákovou. Díky taky
Uživatelský avatar
Jelenvriji
Příspěvky: 46
Registrován: sob 19. říj 2013 17:34:15
Bydliště: Chodov

Re: Pružina zadního tlumiče

Příspěvek od Jelenvriji »

Jelenvriji píše:Ok zkusim a v pátek to vyzkoušim při plném zatížení. Jedu na Respect, tak to kdyžtak cestou budu dolaďovat. Děkuji za radu. pokud to nepomůže, tak hold se dám druhou cestou Rimmerákovou. Díky taky
Tak vyzkoušeno, sice né úplně naložen, ale dle Yuriho nastavení je to úplně jiná písnička jak před tím. Děkuji za radu. :D
Uživatelský avatar
yuri13
Dustojník hvězdné pěchoty
Příspěvky: 495
Registrován: pon 31. říj 2011 0:40:21
Bydliště: Býchory
Kontaktovat uživatele:

Re: Pružina zadního tlumiče

Příspěvek od yuri13 »

goldeneye-563[1].png
Jsem nepřemožitelný! :D :D :D
http://www.motorkari.cz/uzivatel/?uid=3505

FREE spirit + FREE road = Freewind :)
Odpovědět